НА ЖИВО: Лудогорец – Ботев Враца, млад българин застава на вратата на “орлите” – БГ Футбол – efbet Лига

Шампионът Лудогорец приема Ботев Враца във втория неделен двубой от 19-ия кръг на efbet Лига. Срещата на „Хювефарма Арена“ стартира в 15:15 часа и ще може да я наблюдавате пряко по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще проследим сблъсъка минута по минута.

Инетресното е, че извън групата на Лудогорец за този двубой са двамата основни вратари Серджио Падт и Симон Слуга. Като титуляр под рамката застава Дамян Христов, а на резервната скамейка е Пламен Пепеляшев.

Разградчани допуснаха поражение в последния си мач за първенството, губейки от Славия с 2:3 у дома. Днес българския шампион ще иска да се реваншира с ново домакинство. Ботев Враца влиза в днешния мач след победа срещу Локомотив Пловдив с 2:0 в предния кръг. Врачани са на предпоследната позиция в класирането с 13 точки след 18 мача.

Лудогорец пък има шанс да се приближи на три точки до ЦСКА и Черно море. Към момента двата отбора са с 42 точки, а „орлите“ с 36, но и два мача по-малко. Разградчани спечелиха срещу Спартак Търнава след късен гол на Матиас Тисера през седмицата, като участието в Европа може да накара Георги Дерменджиев да прави ротации по състава за мача с Ботев Враца.

Българският шампион надви Ботев Враца през август в мач от четвъртия кръг на първенството ни с 5:0 кат гост. Статистиката определено не оставя много шансове на врачани, тъй като „орлетата“ са допуснали 17 гола от Лудогорец в последните им три срещи, вкарвайки само един. Всичко обаче се решава на терена.

Главен съдия на днешния сблъсък ще бъде Георги Кабаков.