НА ЖИВО: Лудогорец 1:0 Локомотив ГО, Марин откри за „орлите“ – БГ Футбол – Купа на България

Отборите на Лудогорец и Локомотив Горна Оряховица играят при резултат 1:0 в двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Ихинио Марин откри резултата в 12-ата минута. Срещата на „Хювефарма Арена“ можете да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA

Наставникът на домакините Станислав Генчев залага на играчи, които по-рядко попадат в състава на „орлите“,  а също така и на двама футболисти от дублиращия тим. Това са 19-годишният Петър Георгиев и 21-годишният Тихомир Димитров. атаката на тима пък води Ихинио Марин, който дълго време лекува контузия. Сега и той е на линия и е готов отново да поднесе победата на Лудогорец, както го стори в 1/16-финала срещу Спартак Варна.

Треньорът на Локо ГО Марин Байчев не може да разчита единствено на контузения Краси Гавазов. Титуляр пък е Димо Атанасов, който преди години игра за шампионите.

Първата любопитна ситуация бе на сметката на гостите, които обаче не успяха да се възползват от нея. В четвъртата минута Шакил Пинас сбърка при една върната топка, което позволи на Георги Колев да отнеме в наказателното поле, но не успя да намери продължение и впоседствие Сисиньо се справи и премахна опасността.

Едно от младите момчета на Лудогорец Петър Георгиев отправи първия удар към една от двете врати, но шутът му от дистанция бе неточен.

Първата реална голова ситуация за шампионите дойде три минути по-късно, когато Шоу изведе отлично Бернард Текпетей в наказателното поле сам срещу вратаря Ивайло Петков, но ударът на ганайското крило премина покрай дясната греда на гостите.

Лудогорец успя да открие резултата в 12-ата минута, когато Сисиньо предостави великолепно дълго подаване за Ихинио Марин, който овладя майсторски и от границата на наказателното поле стреля силно с левия крак, за да реализира – 1:0.

В 19-ата минута Текпетей отправи далечен удар към вратата на Петков, който обаче премина встрани от вратата му.

LIVE | ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ ГОРНА ОРЯХОВИЦА  1:0

1:0 Ихинио Марин 12′

Стартови състави на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 1. Серджио Падт – 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев (к), 79. Тихомир Димитров, 6. Шакил Пинас – 7. Алекс Сантана, 23. Мануел Кафумана Шоу – 37. Бернард Текхетей, 10. Елвис Ману, 75. Петър Георгиев – 9. Ихинио Марин ⚽

Резерви: 71. Кристиан Кахлина (вр), 13. Мавис Чибота, 25. Стефан Баджи, 38. Владислав Найденов, 45. Димитър Митков, 51. Илкер Будинов, 64. Доминик Янков

Старши треньор: Станислав Генчев

ЛОКОМОТИВ ГОРНА ОРЯХОВИЦА (4-3-3): 1. Ивайло Петков – 18. Станимир Андреев, 5. Али Ахмед, 14. Стефан Иванов, 22. Димо Атанасов – 15. Емил Копаранов, 19. Тодор Бакърджиев, 23. Явор Генчев – 7. Никола Какамъков, 27. Янислав Цачев ж.к., 17. Георги Колев (к)

Резерви: 12. Зенхур Чаушев (вр), 11. Ивайло Велчев, 13. Десислав Пенев, 66. Звезделин Бончев, 8. Александър Узунов, 9. Димитър Байдаков, 31. Кирил Димитров

Старши треньор: Марин Байчев