НА ЖИВО: Лудогорец 1:1 Ботев Враца, гостите изравниха резултата – БГ Футбол – efbet Лига

Отборите на Лудогорец и Ботев Враца игрят при резултат 1:1 в мач от деветия кръг на efbet Лига. Бернард Текпетей откри резултата в деветата, а Матеус Касини изравни в 17-ата минута. Срещата на „Хювефарма Арена“ можете да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMА SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

link1″>

Антон Узунов

Срещата стартира във въхрено темпо, след като и двата тима имаха по една чудесна възможност да открият резултата след по-малко от три минути игра.

Още в първата минута се стигна до опасност пред вратата на домакините. След изпълнение на тъч отляво Юлиан Ненов напредна в половината на Лудогорец, влезе в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но вратарят Кристиан Кахлина парира в ъглов удар.

Секунди след това, пред другата врата, Елвис Ману проби в наказателното поле и след серия от финтове стреля към вратата, но Красимир Костов успя да спаси.

Лудогорец обаче успя да открие резултата в деветата минута. Сисиньо проби отдясно и комбинира с Бернард Текпетей, който пое топката и, макар че се подхлъзна, нанесе силен и точен удар пред наказателното поле, който влетя в долния десен ъгъл на Костов – 1:0.

„Орлите“ продължиха с атаките и в 13-ата минута бяха близо до второ попадение. Пиерос Сотириу засече с глава центриране отляво на Текпетей, но ударът на кипъреца се оказа неточен.

Врачани обаче отговориха бързо след това. В 17-ата минута Мартин Николов прати една топка към наказателното поле от левия фланг, но тя се удари в гърба на Оливие Вердон, който не успя да реагира и се подхлъзна. Това даде шанс на Касини, който без забавяне нанесе удар в пеналтерията и не остави шансове на Кахлина за 1:1.

Лудогорец можеше отново да поведе в резултата  26-ата минута. Шакил Пинас центрира отляво в наказателното поле, където Сотириу отигра топката от трудна ситуация на първа греда, но Костов се намеси и изчисти в корнер.

Три минути след това шампионите отново създадоха чиста ситуация пред вратата на своите гости. Пинас центрира от свободен удар в наказателното поле, където Костов излезе неразчетено и Игор Пластун нанесе удар с глава, но в аут.

LIVE | ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ ВРАЦА  1:1

1:0 Бернард Текпетей 9′

1:1 Матеус Касини 18′

Стартови състави на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кристиан Кахлина – 4. Сисиньо, 30. Игор Пластун (к), 24. Оливие Вердон, 32. Жосуе Са, 6. Шакил Пинас, 25. Стефан Баджи, 8. Клод Гонсалвеш, 37. Бернард Текпетей, 10. Елвис Ману, 19. Пиерос Сотириу

Старши треньор: Станислав Генчев

БОТЕВ ВРАЦА: 76. Красимир Костов (к) – 23. Стефан Гаврилов, 18. Илия Миланов, 30. Гонсало Виейра, 22. Мартин Николов, 5. Йоан Бауренски, 21. Сержио да Силва, 16. Матеус де Паула, 28. Красимир Тодоров, 19. Юлиан Ненов, 14. Йордан Желев

Старши треньор: Даниел Моралес

Главен съдия: Георги Георгиев, град Варна