НА ЖИВО: Лудогорец vs. Малмьо 1:0, ВАР отмени гол на шведите – БГ Футбол – Евроучастници

Лудогорец приема Малмьо в мач реванш от плейофите на Шампионската лига и играят при резултат 1:0. Антон Недялков откри резултата в 10-ата минута, а шест след това Малмьо изравни резултата, но голът на Сьорен Рикс бе отменен след ВАР поради засада на офанзивния играч на “сините”.

Антон Узунов

Шведският тим получи нарушение в първата минута на срещата, а Бирманчевич изпълни фаула чрез центриране. Топката бе отиграна от Ласе Нилсен, който опита удар от трудна ситуация и бе неточен. В шестата минута Малмьо стигна до чисто положение, след като стрелецът Чолак бе изведен зад отбраната на “орлите”. Той стреля, но Кахлина изби с дясната си ръка. Топката отиде встрани, където нямаше играч на Малмьо, който да довкара кълбото в опразнената врата и Икоко изби в корнер. След него играта се задържа пред полето на Лудогорец.

Малко след това Кирил Десподов получи диагонален пас пред полето на Малмьо и отправи удар, ала бранител на скандинавците с крак парира българина и прати в корнер. След него бе изпълнен корнер, а Недялков с крак откри резултата. Бранителят опита да засече топката с глава, която обаче попадна в краката му и с десния крак матира Далин за 1:0. Системата ВАР провери гола, а реферите забавиха своето решение, но все пак голът бе потвърден.

След 16 минути игра гостите от Швеция изравниха резултата. Малмьо разви атака отдясно, а топката бе пратена вляво за Сьорен Рикс, който бе причудливо оставен сам. Икоко побърза да го затвори и го стори, но ударът на Рикс бе прекалено добър, за да бъде отразен от Кахлина – 1:1. Голът бе проверен също от системата ВАР и самата процедура трая доста дълго време. При видеоповторението се видя, че Рикс е бил в засада и реферът Тюрпен отсъди засада.

Това даде още по-голям импулс в играта на “орлите”, ала Валдас Дамбраускас трябваше да извъри принудителна смяна в 31-ата минута, след като малко преди това Иносент и бразилеца от родния шампион влязоха остро един в друг в единоборство в средата на терена, а по-потърпевш бе Каули Оливейра. На негово място се появи в игра младият Доминик Янков.

Десетина минути преди края на първото полувреме Сотириу засече центриране на Десподов от корнер с глава, но прати топката неточно – аут. Шест преди края Антонио Чолак центрира много добре отдясно за Сьорен Рикс, който стреля с глава, но Кахлина умело се намеси и спаси.

Лудогорец излиза в постройка 4-3-3, като треньорът Валдас Дамбраускас прави две промени от предходния мач в Швеция. Алекс Сантана и Бърнард Текпетей са извън стартовия състав, а на тяхно място стартират Вандерсон и Кирил Десподов, който липсваше за “орлите” в първия мач.

LIVE / ЛУДОГОРЕЦ – МАЛМЬО 1:0

1:0 Антон Недялков (10)

Рефер: Клеман Тюрпен (Фр)

Стадион: “Хювефарма Арена”, Разград

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 71: Кристиан Кахлина – 22. Джордан Икоко, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков – К – 95. Каули Оливейра, 25. Стефан Баджи, 8. Глод Гонсалвеш – 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу, 88. Вандерсон

Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 7. Алекс Сантана, 13. Мавис Чибота, 29. Дорин Ротариу, 32. Жосуе Са, 37. Бърнард Текпетей, 45. Димитър Митков, 64. Доминик Янков

Треньор: Валдас Дамбраускас

МАЛМЬО:  27. Йохан Далин – 6. Оскар Левицки, 15. Анел Ахмедходжич, 24. Ласе Нилсен, 31. Франц Брорсон – 19. Велко Бирманчевич, 20. Бонке Иносент, 10. Андерс Кристиянсен – К, 5. Сьорен Рикс – 9. Антонио Чолак, 32. Йо-Инге Бергет

Резерви: 1. Мелкер Елборг, 30. Исмаел Диавара, 2. Ерик Ларсон, 7. Ердал Ракип, 14. Феликс Беймо, 17. Малик Абубакари, 21. Петер Гуаргис, 22. Ади Налич, 29. Ноа Ейле, 34. Маркус Бьорквист, 37. Себастиан Нанаси