НА ЖИВО: Манчестър Сити – Евертън, без голове на почивката – Футбол свят – Англия

Отборите на Манчестър Сити и Евертън играят при резултат 0:0 в среща от 21-я кръг на Висшата лига. Срещата можете да наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, а на сайта GONG.BG ще следим на живо всичко най-интересно от срещата.

“Гражданите” са трети в подреждането с актив от 41 точки, докато “карамелите” записаха два поредни успеха след назначаването на Карло Анчелоти и успяха да се наместят в първата десетка с 25 точки.

Давид Силва, Джон Стоунс, Лерой Сане и Аймерик Лапорт продължават да лекуват контузии и няма да вземат участие в срещата. Анчелоти пък няма да може да разчита на Морган Шнайдерлен, Алекс Иуоби, Андре Гомеш и Жан-Филип Гбамин

МАНЧЕСТЪР СИТИ – ЕВЕРТЪН 0:0

Срещата стартира спокойно. Първата опасна ситуация дойде в 9-ата минута, когато Люка Дин изведе с прехвърлящо подаване капитана Шеймъс Коулвън отдясно в наказателното поле и ирландецът опита да намери вратата на домакините, но Клаудио Браво успя да избие над гредата в ъглов удар.

В 13-ата минута домакините отбелязаха попадение, което обаче беше отменено заради засада след проверка със системата ВАР. Рияд Марез отправи успоредно подаване на голлинията отдясно на атаката и Фил Фоудън засече на далечната греда. Попадението беше отменено заради засада на алжиреца.

В 18-ата минута Марез падна в наказателното поле, но главният съдия Андре Маринър показа играта да продължи. Малко след това ситуацията бе проверена и с ВАР, но първоначалното решение на арбитъра остана.

Габриел Жезус опита удар от границата на наказателното поле в 24-ата минута, който обаче премина над вратата на Джордан Пикфорд.

Малко преди да изтече половин час игра Пикфорд спаси опасен изстрел на Марез. Последваха два поредни корнера за домакините, но действията приключиха с топка във вратаря.

“Гражданите” продължиха да налагат своето темпо и имаха две хубави ситуации да стигнат до гол. Първо, в 36-ата минута, Пикфорд спаси силен ударна Фил Фодън, а три по-късно Жезус стреля покрай гредата.

В 42-ата минута Марез си освободи пространство за изстрел след подаване на Жезус, но и той не бе точен.

Минута преди края на първата част още веднъж Марез имаше шанс да отбележи, но неговия шут попадна в обсега на Пикфорд.

В добавеното време на първите 45 минути Йери Мина засече с глава центриране от ъглов удар на Гилфи Сигурдсон, но я прати над вратата на Клаудио Браво.

Стартови състави на двата отбора:

МАНЧЕСТЪР СИТИ (4-2-3-1): 1. Клаудио Браво – 27. Жоао Кансело, 50. Ерик Гарсия, 25. Фернандиньо (к), 22. Бенджамин Менди – 8. Илкай Гюндоган, 16. Родри – 26. Рияд Марез, 17. Кевин де Бройне, 47. Фил Фоден – 9 Габриел Жезус

Старши треньор: Пеп Гуардиола

ЕВЕРТЪН (4-4-2): 1. Джордан Пикфорд – 12. Люка Дин, 13. Йери Мина, 2. Мейсън Холгейт, 23. Шеймъс Коулман (к) – 20. Бернард, 8. Фабиан Делф, 10. Гилфи Сигурдсон, 19. Джибрил Сидибе – 9. Доминик Калвърт-Люин, 7. Ричарлисон

Старши треньор: Карло Анчелоти

Главен съдия: Андре Маринър, Англия

Стадион: “Етихад Стейдиъм”, Манчестър, Англия

Източник: gong.bg