НА ЖИВО: Манчестър Сити 0:0 Лийдс – Футбол свят – Англия

Лидерът в Англия – Манчестър Сити и Лийдс играят при 0:0 в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Голямата звезда на “гражданите” Кевин Де Бройне е получил почивка и е сред резервите. На пейката са още Гюндоган, Рубен Диаш и Рияд Марез.

Двубоят е с начален час 14:30 и можете да го гледате в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, а в Gong.bg да следите всичко най-интересно.

Мачът на “Етихад Стейдиъм” започна с минута мълчание в памет на херцога на Единбург – принц Филип, който почина през седмицата на 99-годишна възраст. В началните15 минути и двата отбора играха предпазливо и логично нямаше напрежение пред вратарите Едерсон и Мелие.

Първата опасност беше пред вратата на домакините в 16-ата минута. Страхотен пробив отдясно завърши с успоредно центриране по земя към Бамфорд, но нападателят на Лийдс се размина с топката във вратарското поле. “Гражданите” отговориха с шут на Стърлинг три минути по-късно, но рикошет в крак на защитник направи топката лесна за вратаря Мелие.

В 22-ата минута гостите бяха подложени на канонада от удари, но оцеляха. Най-напред топовен шут на Ферав Торес бе блокиран, а след това при добавката Габриел Жезус също заложи на силата и уцели защитник на Лийдс.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – ЛИЙДС 0:0

Манчестър Сити: 31. Едерсон – 27. Кансело, 5. Стоунс, 6. Аке, 22. Менди – 20. Силва, 25. Фернандиньо (к), 11. Зинченко – 21. Торес, 9. Габриел Жезус, 7. Стърлинг

Мениджър Хосеп Гуардиола

Лийдс: 1. Мелие – 2. Ейлинг, 14. Йоренте, 6. Купър, 10. Алиоски – 23. Филипс – 18. Рафиня, 15. Далас, 11. Робъртс, 17. Коща – 9. Бамфорд