НА ЖИВО: Манчестър Сити 2:0 Реал Мадрид, домакините се забавляват – Футбол свят – Шампионска лига

Манчестър Сити и Реал Мадрид играят при резултат 2:0 в първи полуфинал в Шампионска лига след два бързи гола на Де Бройне и Жезус.
link1″>

Gulliver/GettyImages

„Гражданите“ започнаха ударно и откриха резултата секунди след първия съдийски сигнал. Звездата на тима Кевин Де Бройне се измъкна от противниковата защита, за да засече прецизно центриране на Рияд Марез и да разпечата вратата на Тибо Куртоа рано-рано.

Точно девет минути по-късно Ман Сити наказа нова грешка на испанската защита. Бранителите на „Белия балет“ застинаха и оставиха Габриел Жезус да овладее топката и с лекота да удвои аванса на своя тим.

В 15-ата минута Сити бе на косъм от оформянето на класиката. Фил Фоудън демонстрира изключителна техника в овладяването на топката и я прати в пеналтерията, където този път защитниците на Реал бяха добре подредени и успяха да предотвратят опасността.

Ман Сити – Реал Мадрид 2:0
1:0 Кевин Де Бройне 2′
2:0 Габриел Жезус 11′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ман Сити: 31. Едерсон, 5. Стоунс, 3. Диаш (к), 14. Лапорт, 11. Зинченко, 17. Де Бройне, 16. Родри, 20. Бернардо Силва, 26. Марез, 9. Жезус, 47. Фоудън

Треньор: Пеп Гуардиола

Реал Мадрид: 1. Куртоа, 2. Карвахал, 3. Милитао, 4. Алаба, 23. Менди, 15. Валверде, 8. Кроос, 10. Модрич, 21. Родриго, 20. Винисиус, 9. Бензема (к)

Треньор: Карло Анчелоти

Съдия: Ищван Ковач, Румъния