НА ЖИВО: Манчестър Сити vs Уотфорд 3:1, голям шанс за гостите – Футбол свят – Англия

Манчестър Сити ще опита да увеличи разликата си на върха във временното класиране на Премиър лийг на четири точки в днешното си домакинство с Уотфорд и играят при резултат 3:1. Габриел Жезус откри резултата в четвъртата минута. Той също бе точен в 24-ата минута и удвои актива на „гражданите“. Асан Камара намали пасива на Уотфорд в 28-ата, но четири по-късно Родри вкара зашеметяващ гол.

link1″>

Gulliver/GettyImages

Домакините откриха резултата в четвъртата минута. Жоао Кансело даде подаване отдясно за Олександър Зинченко. Украинският футболист прати прострелно центриране в наказателното поле на „стършелите“, а тя стигна до Габриел Жезус, който отблизо нямаше как да пропусне на празна врата – 1:0.

В 12-ата минута Уотфорд имаше изключителен шанс да реализира гол след грешка от Ман Сити. Сисоко изведе Еманюел Денис сам срещу Едерсон, но атакуващият футболист на гостите се замота, а Олександър Зиченко само това чакаше и с шпагат спря нападателя на „стършелите“.

Сити доминираше в срещата, а в 24-ата Кевин Де Бройне пласира изящно центриране в наказателното поле на Уотфорд, за да „постави“ топката на главата на Жезус, който отблизо нямаше как да сгреши – 2:0. В 28-ата минута гостите от предградието на Лондон намали пасива си, след като Асан Камара бе изведен умело в наказателното поле на Сити и със силен изстрел с десния крак по диагоанал направи 1:2.

В 32-ата минута Габриел Жезус атакува топката по диагонала пред границата на наказателното поле на гостите, но топката отлетя в трибуните на „Етихад“. В 34-ата минута Сити реализира трети гол, а Родриго Ернандес отправи изключителен шут посока вратата, пазена от Бен Фостър, а стражът на гостите нямаше какво да стори – 3:1.

Малко след това Жезус задмина с лекота Самир отдясно и пусна перфектен пас за Рахийм Стърлинг, но ударът на англичанина беше безобразно неточен.

LIVE / МАНЧЕСТЪР СИТИ – УОТФОРД 3:1

1:0 Габриел Жезус (4)

2:0 Габриел Жезус (24)

2:1 Асан Камара (28)

3:1 Родри (32)

Стадион: „Етихад“ (Манчестър)

Манчестър Сити: Едерсон, Кансело, Диаш, Лапорт, Зинченко, Де Бройне, Родри, Фернадиньо, Грийлиш, Стърлинг, Жезус

Уотфорд: Фостър, Нгакия, Кабаселе, Самир, Камара, Сисоко, Лоуза, Клевърли, Сар, Кинг, Денис