НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед 0:0 Евертън, Роналдо резерва – Футбол свят – Англия

Отборите на Манчестър Юнайтед и Евертън играят при резултат 0:0 в първи сблъсък от седмия кръг в английската Висша лига. Двубоят на стадион „Олд Трафорд“ можете да го проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA

Двата тима са съседи в класирането, като „червените дяволи“ заемат четвъртата позиция с 13 точки, докато „карамелите“ са пети със същия актив, но с по-лоша голова разлика.

В миналия кръг Юнайтед загубиха, донякъде изненадващо, домакинството си на Астън Вила, докато Евертън надви новака Норич Сити.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

link1″>

Gulliver/GettyImages

Първата възможност в двубоя дойде в шестата минута и бе на сметката на домакините. Аарън Уан-Бисака се освободи от съперник вдясно и центрира към далечната греда, където Антони Марсиал бе изпуснат, но ударът му с глава премина покрай дясната греда на Джордан Пикфорд.

В 16-ата минута Евертън отговори и беше много близо до откриването на резултата. Андрос Таунзенд центрира отлично от свободен удар в наказателното поле, където Майкъл Кийн изпревари Люк Шоу и стреля с глава, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Давид Де Хеа.

Пет минути след това „червените дяволи“ също бяха до гола. Фред центрира отляво в наказателното поле, където Единсон Кавани засече с глава, но Джордан Пикфорд плонжира и спаси.

LIVE | МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – ЕВЕРТЪН  0:0

Стартови състави на двата отбора:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (4-2-3-1): 1. Давид Де Хеа – 29. Аарън Уан-Бисака, 19. Рафаел Варан, 2. Виктор Линдельоф, 23. Люк Шоу – 39. Скот МакТоминей, 17. Фред – 11. Мейсън Грийнууд, 18. Бруно Фернандеш (к), 9. Антони Марсиал – 21. Единсон Кавани

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

ЕВЕРТЪН (4-4-1-1): 1. Джордан Пикфорд – 12. Люка Дин (к), 5. Майкъл Кийн, 13. Йери Мина, 22. Бен Годфри – 24. Антони Гордън, 6. Алан, 16. Абдулай Дукуре, 14. Андрос Таунзенд – 11. Демарай Грей – 33. Саломон Рондон

Мениджър: Рафаел Бенитес

Главен съдия: Майкъл Оливър, Англия

Стадион: „Олд Трафорд“, Манчестър, Англия