НА ЖИВО: Милан – Аталанта 0:0 – Футбол свят – Италия

Милан и Аталанта играят при резултат 0:0 в мач от 19-ия кръг на Серия А. Двубоят стартира в 19:00 часа и Gong.bg ще проследи срещата на „Сан Сиро“ минута по минута.

“Росонерите” стартираха агресивно и още във 2-ата минута след продължителна атака, Тео Ернандес центрира остро по земя в наказателното поле, където Кристиан Ромеро изпревари Златан Ибрахимович и изби в ъглов удар. От последвалия корнер Суалио Мейте стреля с глава, но покрай десния страничен стълб.

В следващите минути бергамаските опитаха да притиснат съперника си, но защитатана домакините се справи и не допусна Джанлуиджи Донарума да бъде застрашен. В 11-ата минута Йосип Иличич центрира остро от фаул в наказателното поле, където Джанлуиджи Донарума боксира с една ръка, а след това Мартен де Роон стреля от въздуха, но над вратата.

В 14-ата минута гостите организираха бърза контраатака. Ханс Хатебур бе намерен в наказателното поле, след което нанесе удар в близкия ъгъл, но след рикошет от крака на Франк Кесие топката излезе в ъглов удар.

Аталанта продължи да действа по-добре и не позволяваше на домакините да изнесат топката. В 18-ата минута Йосип Иличич стреля от дистанция като топката мина покрай левия страничен ъгъл.

МИЛАН – АТАЛАНТА 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТЕВИ:

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Давиде Калабрия, Симон Кяер, Пиер Калулу, Тео Ернандес, Сандро Тонали, Франк Кесие, Саму Кастейехо, Суалио Мейте, Рафаел Леао, Златан Ибрахимович

Треньор: Стефано Пиоли

АТАЛАНТА: Пиерлуиджи Голини, Рафаел Толой, Кристиан Ромеро, Берат Джимнисти, Ханс Хатебуур, Мартен де Роон, Ремо Фрьойлер, Робин Госенс, Матео Песина, Йосип Иличич, Дуван Сапата

Треньор: Джан Пиеро Гасперини

Гл. съдия: Маурицио Мариани

Стадион: „Сан Сиро“, Милано