НА ЖИВО: Милан – Дженоа 2:1, “росонерите” отново поведоха – Футбол свят – Италия

Отборите на Милан и Дженоа играят при резултат 2:1 в среща от 31-ия кръг на италианската Серия А. Анте Ребич откри в 13-ата, но Матиа Дестро изравни в 37-ата минута. Джанлука Скамака си отбеляза автогол в 68-ата минута и отново даде аванс на “росонерите”.

Gulliver/GettyImages

„Росонерите“ са втори в подреждането с актив от 63 точки, като изостават с 11 от лидера и градски съперник Интер. Дженоа, от своя страна, е на 13.о място с 32 точки, със седем повече от опасната зона.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Домакините започнаха по-активно двубоя, като владееха повече топката и се бяха настанили в половината на своя съперник. Първият удар към една от двете врати дойде в петата минута, когато Тео Ернандес шутира от границата на наказателното поле, но доста неточно.

Милан продължи да играе по-добре и успя да открие резултата в 13-ата минута с първия си точен удар. Ернандес стреля от пряк свободен удар пред наказателното поле, но право в стената. Топката обаче рикошира и попадна на крака на Анте Ребич, който с чудесен удар от въздуха пред пеналтерията намери левия ъгъл на вратата на Дженоа за 1:0.

В 19-ата минута “росонерите” можехада вкарат и втори гол, след като Рафаел Леао бе изведен отлично отдясно в наказтелното поле, но се подхлъзна и не отправи хубав изстрел към вратата. Топката бе насочена право в обсега на вратаря Матиа Перин, който спаси.

В следващите минути гостите поеха малко повече контрола върху топката, но опасностипред Донарума липсваха.

В 32-ата Милан Бадел стреля от дистанция, но покрай вратата.

Пет минути по-късно обаче „грифоните“ изравниха след статично положение. Миха Зайч центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Фикайо Томори изпусна от опеката си Матиа Дестро, а нападателят засече топката с глава във вратата на Донарума за 1:1.

Минута след попадението Франк Кесие шутира, но прати топката над вратата.

В 44-ата Алексис Салемакерс отправи техничен удар, който обаче бе блокиран и „росонерите“ стигнаха само до корнер.

Три минути след началото на втората част домакините можеха отново да излязат напред в резултата, но сериозен пропуск направи Ребич. Пиер Калулу и Алексис Салемакерс разиграха отлично отдясно, след което младият краен бранител влезе в наказателното поле и пусна пас за Ребич. Хърватинът обаче не успя да нанесе добър изстрел от около 9-10 метра и прати топката високо над вратата.

В следващата атака на „грифоните“ Дестро стреля с глава, но право в ръцете на вратаря Донарума.

В 55-ата минута Хакан Чалханоолу шутира силно, но покрай вратата на Перин. Секунди след това удар отправи и Франк Кесие, но и той не беше точен с мерника си.

В 58-ата резервата за Дженоа Марко Пяца стреля технично удар, но в аут.

Милан отново беше близо до пападение в 61-ата минута, когато Симон Кяер надскочи двама играчи на Дженоа в наказателното поле и засече с глава центриране от корнер, но топката премина покрай дясната греда на Перин.

Малко след това Стефано Пиоли извърши тройна смяна в своя тим. На терена се появиха Диого Далот, Марио Манджукич и Браим Диас, които замениха Пиер Калулу, Рафаел Леао и Алексис Салемакерс.

LIVE | МИЛАН – ДЖЕНОА 2:1

1:0 Анте Ребич 13′

1:1 Матиа Дестро 37′

2:1 Джанлука Скамака (автогол) 68′

Стартови състави на двата отбора:

МИЛАН (4-2-3-1): 99. Джанлуиджи Донарума – 20. Пиер Калулу, 24. Симон Кяер, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес – 79. Франк Кесие ), 4. Исмаел Бенасер – 56. Алексис Салемакерс, 10. Хакан Чалханоолу, 12. Анте Ребич – 17. Рафаел Леао

Старши треньор: Стефано Пиоли

ДЖЕНОА (3-5-2): 1. Матиа Перин – 55. Андреа Масиело, 21. Иван Радованович, 5. Едоардо Голданига – 29. Франческо Касата, 20. Кевин Строотман, 47. Милан Бадел, 16. Миха Зайч, 18. Паоло Гилионе – 23. Матиа Дестро, 9. Джанлука Скамака

Старши треньор: Давиде Балардини