НА ЖИВО: Миньор 0:1 Етър, отменен гол – БГ Футбол – Втора лига

Отборите на Миньор и Етър играят при резултат 0:1 в мач от шестия кръг на Втора лига. Резултатите в останалите срещи от кръга може да следите ТУК!!

В самото начало на мача домакините получиха свободен удар, при който Николай Дичев игра с топката, но стреля твърде неточно. Последва нов неуспешен опит за Миньор при заучено положение, завършило с твърде лек удар на Божидар Васев.

Три минути по-късно Васев все пак прати топката в мрежата на Леонтиев, след като изскочи от дълбочина и засече центриране от ъглов удар. Попадението обаче бе отменено заради съмнителна засада.

С преполовяването на първата част страстите се нажежиха и домакините проявиха поредните си претенции за дузпа, но съдията подмина ситуацията, което разгневи и без това емоционалните привърженици на домакините.

“Виолетовите” се посъбудиха и в 26-ата минута най-накрая отправиха удар към вратата на Леонтиев, който омекоти изстрела и улови без проблем.

Десетина минути по-късно, напук на логиката, гостите откриха резултата. “Виолетовите” организираха добра постепенна атака, при която Натаниел комбинира с Кнежевич, който центрира към наказателното поле, където бе Кольо Станев, който пък асистира на Натаниел за попадението.

Миньор – Етър  0:1
0:1 Ивей Натаниел 35′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Миньор: 12. Даниел Леонтиев, 4. Димитър Савов, 23. Павлин Чиликов, 24. Георги Купенов, 14. Четин Садула, 15. Емил Ценов, 30. Божидар Васев, 19. Християн Казаков, 20. Андреас Васев (к), 9. Методи Костов, 17. Иван Вълчанов

Треньор: Христо Янев

Етър: 13. Анатоли Господинов, 21. Атанас Кръстев, 84. Здравко Запрянов (к), 17. Ивей Натаниел, 7. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 16. Мартин Петков, 29. Николай Дичев, 28. Николай Янков, 14. Радослав Апостолов

Треньор: Веселин Великов

Съдия: Мустафа Шефкет
Стадион: “Миньор”, гр. Перник