НА ЖИВО: Наполи – Интер, съставите – Футбол свят – Италия

Наполи приема Интер в дербито на 14-я кръг в Серия А. Срещата е с начален час 21:45 и може да я проследите НА ЖИВО на Gong.bg, където ще ви направим съпричастни към двубоя, като го проследим минута по минута.

Наполи е в колеблива форма, като има едва две победи в последните си шест мача. Тимът защитава своята шампионска титла от миналия сезон, но вече изостава на цели девет пункта от първия Ювентус. Неаполитанци са допуснали прекалено много голове – 14 и със сигурност ще се стремят към по-добри изяви в защита.

Интер е само на точка от върха и при победа днес може да се настани на първото място в лигата. “Нерадзурите” са допуснали само 7 гола в 13 мача, като това е най-доброто постижение в първенството. Интер играе трудно като гост на днескашния съперник, като има едва една победа от 2016-а година насам.

Стартови състави:

Наполи: 1. Алекс Мерет, 3. Натан, 55. Лео Йостигард, 13. Амир Рахмани, 22. Джовани Ди Лоренцо, 7. Елиф Елмас, 68. Станислав Лоботка, 99. Франк Ангиса, 77. Хвича Кварацхелия, 21. Матео Политано, 9. Виктор Осимен

Интер: 1. Ян Зомер, 15. Франческо Ачерби, 6. Стефан де Врай, 36. Матео Дармиан, 32. Федерико Димарко, 22. Хенрих Мхитарян, 20. Хакан Чалханоглу, 23. Николо Барела, 2. Дензъл Дъмфрис, 9. Маркус Тюрам, 10. Лаутаро Мартинес