НА ЖИВО: Наполи – Лацио 2:0 – Футбол свят – Италия

Наполи и Лацио играят при резултат 2:0 в мач от 32-ия кръг на Серия А. Домакините откриха резултата в 8-ата минута чрез Лоренцо Инсиние от дузпа, а четири по-късно удвоиха преднината си с гол на Матео Политано.

Домакините стартираха агресивно двубоя, но в 4-ата минута гостите претендираха за дузпа. Мануел Ладзари напредна отлично в половината на “партенопеите”, след което нахлу в наказателното поле и след съприкосновение с Елсад Хисай се строполи/ Но в предходната атака, след изпълнение на ъглов удар Костас Манолас бе зловещо ударен от Сергей Милинкович-Савич с бутоните в главата. Главният съдия Марко Ди Бело прегледа ситуацията с ВАР, след което показа бялата точка и вдигна жълт картон на сръбския халф. Зад топката застана Лоренцо Инсиние и с хладнокръвен изстрел в средата на вратата откри резултата.

Лацио веднага опита да пренесе играта в половината на домакините, но “партенопеите” показаха, че ще бъдат опасни на контраатаки.

В 12-ата минута именно след бързо нападение Наполи удвои преднината си. Дрийс Мертенс овладя отлично около границата на наказателното поле, след което изчака включването на Матео Политано. Халфът навлезе навътре и с изстрел в близкия ъгъл реализира за втори път в мрежата на Пепе Рейна.

НАПОЛИ – ЛАЦИО 2:0/КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А

1:0 Инсиние 8′-д.

2:0 Политано 12′

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ: Алекс Мерет, Джовани Ди Лоренцо, Калиду Кулибали, Костас Манолас, Елсад Хисай, Фабиан Руис, Тимуе Бакайоко, Матео Политано, Пьотр Желински, Лоренцо Инсиние, Дрийс Мертенс

Треньор: Дженаро Гатузо

ЛАЦИО: Пепе Рейна, Адам Марушич, Франческо Ачерби, Щефан Раду, Мануел Ладзари, Сергей Милинкович-Савич, Лукас Лейва, Луис Алберто, Мохамед Фарес, Хоакин Кореа, Чиро Имобиле

Треньор: Симоне Индзаги

Гл. съдия: Марко Ди Бело