НА ЖИВО: Оборище Панагюрище – Ботев Пловдив 0:2 – БГ Футбол – Купа на България

Тимовете на Оборище Панагюрище и Ботев Пловдив се изправят един срещу друг в мач от първия кръг в турнира за Купата на България. Резултатът е 2:0 в полза на Ботев след попадение на Тонев в 8-ата минута на срещата.. Вторият гол дойде в 28-ата минута, а точен беше Атанас Илиев.

Двубоят се изиграе без публика поради мерки за сигурност предвид пандемията от коронавирус. Двубоят стартира в 15:00 часа и ще може да го проследите минута по минута на Gong.bg.

Още във втората минута Атанас Илиев нацели напречната греда на вратата на Гумиеро, а малко по-рано Неделев създаде опасност за вратата на Оборище, но стражът отби удара.

В 8-ата минута Тонев излезе на чиста позиция, след като изпревари бранителите на домакините и се остави шанс на вратаря на домакините, за да изведе “канарчетата” напред в резултата. Малко по-късно Тодор Неделев стреля добре от пряк свободен удар, но вратарят спаси, а също точен удар на Илиев беше спасен от Гумиеро.

Оборище опита опасна атака в 21-ата минута, но след центрирането в наказателното поле не се стигна до опасност за Георгиев. Три минути по-късно след удар на Илиев и намеса на Гумиеро топката се удари от гредата и не пожела да влезе в мрежата.

Все пак логичното се случи и в 28-ата минута Атанас Илиев засече центриране от корнер и направи резултата 2:0 в полза на Ботев Пловдив.

В 53-ата минута центриране на Маркес в наказателното поле на Ботев намери Тачев, който стреля, но топката се отклони от Работов и излезе в корнер. Домакините имаха претенции за дузпа след центрирането от корнера, тъй като Атанас Илиев вдигна доста високо крака си срещу съперник, но съдията прецени, че нарушение няма. Пет минути по-късно удар под напречната греда на Илиев накара Гумиеро да боксира  ефектно в корнер. Малко по-късно топката се отклони от страничния стълб на вратата на Георгиев след опит на Маркиньос да изчисти кълбото.

Оборище Панагюрище – Ботев Пловдив 0:2
голмайстори: 0:1 Димитър Тонев (8), 0:2 Илиев (28)

съставите на двата отбора:

Оборище Панагюрище: Гумиеро, Георгиев, Мицански, Аврамов, Дос Сантос, Великов, Ловков, Ели Маркес, Георгиев, Тачев, Васев

Ботев Пловдив: Георгиев, Цикарски, Филипов, Джонатан Перейра, Маркиньос, Педросо, Пройчев, Еспиноза, Тонев, Неделев, Илиев

съдия: Георги Гинчев