НА ЖИВО: Равностойно начало на Димитров – Беретини – Тенис – Мъже

Григор Димитров играе срещу италианеца Матео Беретини във втория си мач от турнира ATP 500 във Виена. Двамата се изправят един срещу друг в битка за място на четвъртфиналите.

Григор тръгна със сервис и съумя да спечели подаването си, оставяйки съперника на 15, без почивка Беретини сервира и изравни резултата до 1:1 гейма. В третия гейм със стабилен сервис Димитров отново спечели на 15 и поведе с 2:1.

Последваха два гейма без пробиви и Григор поведе с 3:2. Срещата продължи да бъде равностойна и без пробиви за 4:3 в полза на българския тенисист.

При 4:4 Григор Димитров допусна двойна грешка, последва и форхенд в мрежата на хасковлията и Беретини получи две възможности за пробив. Първата възможност беше спасена от Гришо, след което изигра отлично следващата точка и изравни до 40:40, след което си взе подаването макар и трудно, за да поведе с 5:4. Беретини печелеше сервисите си с лекота и стигна до ново равенство 5:5.

Димитров е изиграл един мач до този момент срещу този съперник, като успехът е на сметката на Григор.

В момента обаче Беретини е под №11 в света и №3 в схемата във Виена, докато Григор се намира на 29-та позиция в ранглистата и е непоставен в австрийската столица.

Димитров тръгна с успех в първия кръг над Дамир Джумхур, а той беше под №300 в кариерата му. Мачът срещу Беритини пък ще бъде негов №500. От началото на сезона Димитров има 18 победи и 19 загуби, докато Беретини е със същия брой загуби, но с 39 победи.

Източник: gong.bg