НА ЖИВО: РБ Лайпциг – Леверкузен 0:0 – Футбол свят – Германия

В дерби от 19-ия кръг на Бундеслигата РБ Лайпциг посреща Байер Леверкузен. Срещата противопоставя втория срещу четвъртия в подреждането, а началният съдийски сигнал беше даден в 19:30 часа. Резултатът е 0:0.

В 4-ата минута домакините организираха добра атака, но ударът на Нкунку не намери целта, след като топката мина встрани от вратата. РБ Лайпциг вкара топката в мрежата на “аспирините” в 13-ата минута чрез Сабитцер, но попадението не беше зачетено поради засада.

РБ Лайпциг – Леверкузен 0:0

Ето и съставите на двата отбора:

РБ Лайпциг: Гулаши, Клостерман, Упамекано, Адамс, Мукиеле, Сабитцер, Кампъл, Анхелиньо, Нкунку, Олмо, Соерлот

Леверкузен: Храдецки, Вендел, Та, Тапсоба, Синкгравен, Арангис, Демирбай, Виртц, Диаби, Фосу-Менса, Бейли