НА ЖИВО: Реал Мадрид – Еспаньол 1:0, Родриго откри – Футбол свят – Испания

Реал Мадрид и Еспаньол играят при резултат 1:0 на „Сантяго Бернабеу“ в двубой от 34-ия кръг на Ла Лига. Родриго откри в 33-ата минута.

При победа днес „кралете“ са сигурни шампиони на Испания, независимо какво сторят преследвачите.

„Папагалчетата“ от своя страна са на 9 точки от зоната на изпадащите и на този етап са спокойни за своето оставане в испанския елит и през следващия сезон.

link1″>

Gulliver/GettyImages

В 6-ата минута Тони Вилена стреля опасно при контра, но топката рикошира в играч на домакините и излезе в корнер. Осем минути след мълниеносната атака на „папагалчетата“ Мариано Диас удари греда с глава от 2 метра.

Отново бившият нападател на Лион имаше шанс да открие, но отново стреля с глава не в рамката на вратата.

Малко след изминаването на половин час игра Марсело получи отляво и веднага насочи към своя сънародник Родриго. Младият бразилец с точен удар опъна мрежата зад Диего Лопес.

LIVE / Реал Мадрид – Еспаньол 1:0

1:0 Родриго 33`

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Вайехо, Каземиро, Марсело, Камавинга, Себайос, Модрич, Родриго, Асенсио, Мариано

Наставник: Карло Анчелоти

Еспаньол: Лопес, Видал, Гомес, Калеро, Кабрера, Вилена, Ерера, Дардер, Мелендо, Пуадо, Де Томас

Наставник: Висенте Морено