НА ЖИВО: Реал Мадрид 0:2 Челси, отменен гол за гостите – Футбол свят – Шампионска лига

Реал Мадрид и Челси играят при 0:2 в мач-реванш от четвъртфиналите на Шампионска лига. Головете вкараха Мейсън Маунт (15) и Антонио Рюдигер (51). Попадение на Маркос Алонсо бе отменено в 62-ата минута, след като проверка с ВАР показа, че е имало игра с ръка при овладяването на топката.

link1″>

Gulliver/GettyImages

Първата голова възможност в двубоя се откри пред домакините в 11-ата минута. Винисиус бе съборен пред наказателното поле от Рийс Джеймс, а с изпълнението на прекия свободен удар се нагърби Карим Бензема. Французинът обаче стреля над вратата на Менди. Челси отговори две минути по-късно с удар на Рюдигер с глава, който обаче също не намери целта.

Гостите шокираха трибуните на „Сантиаго Бернабеу“ в 15-ата минута, когато Вернер чукна топката към вклинилия се между централните бранители Мейсън Маунт и той с премерен шут прати топката зад гърба на Куртоа – 0:1.

Бензема можеше да изравни в 23-ата минута, след като шутира от дъгата на наказателното поле, но токата срещна главата на Тиаго Силва и излезе в корнер. В 32-ата пропуск направи и Каземиро, който завърши неуспешно добра комбинация между Бензема и Модрич. Две минути след това Антонио Рюдигер опита да изненада от дистанция Куртоа, но топката излезе в аут.

Втората част започна кошмарно за домакините. В 51-ата минута Антонио Рюдигер с мощен отскок от задна позиция посрещна центриране от ъглов удар и зверския му удар с глава не остави шансове на Куртоа – 0:2.

Попадението стресна футболистите на Реал Мадрид, които явно не очакваха подобно развитие на реванша след победата си в първия мач като гост на „Стамфорд Бридж“. Тимът на Анчелоти обаче трудно стигаше до положения пред вратата на гостите, а веднъж и Менди се намеси отлично след шут на Кроос от пряк свободен удар.

В 62-ата минута Челси нанесе и трети удар, но попадението бе отменено след проверка с ВАР. Ферлан Менди бе пресиран от двама играчи на гостите и топката му бе отнета в половината на Реал Мадрид. Маркос Алонсо получи топката отляво в наказателното поле и шутира без забавяне. Карвахал блокира удара, но топката се върна в защитника на Челси, който от втория си опит я прати в мрежата на Куртоа. След проверка с ВАР обаче се видя, че има докосване на топката с ръка от Алонсо и голът беше отменен.

Тази ситуация стресна домакините и те вдигнаха оборотите, което им донесе отлина възможност да върнат едно попадение. Центриране на Ферлан Менди отляво намери Бензема, който отправи страхотен удар с глава, но топката срещна напречната греда.

РЕАЛ МАДРИД – ЧЕЛСИ 0:2 (3:1 в първия мач)

0:1 Мейсън Маунт (15)

0:2 Антонио Рюдигур (51)

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Карвахал, Начо, Алаба, Менди, Каземиро, Кроос, Модрич, Валверде, Винисиус, Бензема

ЧЕЛСИ: Менди, Алонсо, Рюдигер, Силва, Джеймс, Ковачич, Лофтъс-Чийк, Канте, Вернер, Маунт, Хавертц