НА ЖИВО: Реал Мадрид 1:0 Аталанта – Футбол свят – Шампионска лига

Реал Мадрид и Аталанта играят при 1:0 в 1/8-финален реванш от Шампионската лига. Бензема откри в 34-ата минута. Това бе четвърто попадение във всички състезания за французина в три двубоя, откакто се завърна в игра на 7 март след лечение на контузия.

В третата минута Робин Госенс засече центриране от левия фланг, но то бе твърде слабо и Куртоа улови.

10 минути по-късно Муриел пусна къс пас към Пашалич в наказателното поле, но Рамос го изпревари и изчисти в корнер. След неговото изпълнение обаче не се стигна до нищо опасно за “лос бланкос”.

В 16-ата минута след разбъркване в пеналтерията при ъглов удар Джимсити изстреля силно топката, но тя мина над напречната греда.

В 34-ата минута груба грешка на Спортиело при изнасянето на топката позволи на Модрич да я пресече, нахлуе в наказателното поле отдясно и да продължи пътя ѝ към центъра, където непокрития Бензема без да се забавя откри резултата с плътен шут в десния ъгъл.

В 43-ата минута Малиновски си освободи пространство да стреля с левия крак от около 25 метра, но мерникът му изневери.

Реал Мадрид (4-3-3): 1. Тибо Куртоа, 6. Начо Фернандес, 5. Рафаел Варан, 4. Серхио Рамос, 23. Ферлан Менди, 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валверде (жълт картон), 17. Лукас Васкес, 9. Карим Бензема, 20. Винисиус Жуниор

Резерви: 13. Андрей Лунин, 26. Диего Алтубе, 3. Едер Милитао, 11. Марко Асенсио, 12. Марсело Виера, 22. Франсиско Аларкон – Иско, 25. Родриго, 34. Уго Дуро

Старши треньор: Зинедин Зидан

Аталанта (3-4-1-2): 57. Марсело Спортиело, 2. Рафаел Толой, 17. Кристиан Ромеро, 19. Берат Джимсити, 3. Йоаким Маеле, 15. Мартен Де Роон, 32. Матео Песина, 8. Робин Госенс, 8. Марио Пасалич, 18. Руслан Малиновски, 9. Луис Муриел

Старши треньор: Джан Пиеро Гасперини

Стадион: “Алфредо ди Стефано”

Главен съдия: Дани Маккели