НА ЖИВО: Реал Сосиедад – Манчестър Юнайтед 0:1, старт на втората част – Футбол свят – Лига Европа

Отборите на Реал Сосиедад и Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:1 в първи 1/16-финален сблъсък от турнира Лига Европа. Бруно Фернандеш откри в 27-ата минута.

Заради противоепидемичните мерки, свързани с коронавируса, двубоят ще се проведе на „Ювентус Стейдиъм“ в Торино, Италия.

Gulliver/GettyImages

Двубоят започна на изключително високо темпо, като още до третата минута двата отбора имаха чудесни възможности да поведат в резултата.

Първата сериозна опасност дойде още във втората минута, когато играчите на Ман Юнайтед сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Александър Исак да открадне топката, след което комбинира с Аднан Януазй, който стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

Секунди след това, в ответната атака, Маркъс Рашфорд излезе сам срещу вратаря Алекс Ремиро, който обаче бързо скъси ъгъла и блокира изстрела на нападателя.

Минута след това отново символичните домакини имаха чудесен шанс да открият резултата. Исак бе изведен отдясно в наказателното поле на “червените дяволи” и стреля в близкия ъгъл, но Дийн Хендерсън изби в ъглов удар.

В следващите минути вихреното темпо в началото спадна и действията се развиваха повече в центъра на терена.

В 16-ата минута Ман Юнайтед огранизира чудесна атака отдясно. Бруно Фернандеш изведе по брилянтен начин Скот МакТоминей в наказателното поле, шотландецът стреля, но Ремиро спаси с крак.

Три минути след това “червените дяволи” имаха нов възможност за попадение. Фернандеш бе изведен по прекрасен начин зад защитата на Сосиедад, напредна на скорост и подаде за Рашфорд в наказателното поле, който засече топката, но отново Ремиро парира удара. Топката се върна при Фернандеш, който се опита да направи добавка с глава, но Робин Ле Норманд изчисти от голлинията.

Малко след това Исак се откъсваше на скорост сам срещу Хендерсън, но все пак Хари Магуайър успя да направи чист шпагат и да предотврати по-голяма опасност.

Сериозният натиск на “червените дяволи” даде резултат в 27-ата минута, когато поведоха в резултата. Маркъс Рашфорд даде отличен пас в наказателното поле за Бруно Фернандеш, където Игор Субелдия закъсня да покрие португалеца, след което попречи на Ле Норманд и Ремиро да се намесят. Тримата се сблъскаха, което даде шанс на Бруно да реализира спокойно на празна врата – 0:1.

В минутите след гола испанският тим опита, на свой ред, да наложи натиск, но до реални опасности пред вратата на Хендерсън не се стигаше.

Първата ситуация за второто полувреме дойде в 47-ата минута, когато защитникът на “баските” Робен Ле Норманд отправи хубав изстрел от соледна дистанция, но право в ръцете на Хендерсън.

LIVE | РЕАЛ СОСИЕДАД – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1 | ВСИЧКИ МАЧОВЕ И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЛИГА ЕВРОПА!

0:1 Бруно Фернандеш 27′

Жълти картони: Аарън Уан-Бисака (Манчестър Юнайтед) 8′

Стартови състави на двата отбора:

РЕАЛ СОСИЕДАД (4-3-3): 1. Алекс Ремиро – 2. Хосеба Залдуа, 24. Робин Ле Норманд, 5. Игор Субелдиа, 20. Начо Монреал – 21. Давид Силва, 4. Асиер Иляраменди (к), 8. Микел Мерино – 11. Аднан Янузай, 19. Александър Исак, 10. Микел Оярсабал

Старши треньор: Иманол Алгуасил

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (4-2-3-1): 26. Дийн Хендерсън – 27. Алекс Телес, 5. Хари Магуайър (к), 3. Ерик Баи, 29. Аарън Уан-Бисака – 17. Фред, 39. Скот МакТоминей – 21. Даниел Джеймс, 18. Бруно Фернандеш, 11. Мейсън Грийнууд – 10. Маркъс Рашфорд

Треньор: Оле Гунар Солскяер

Главен съдия: Сандро Шарер, Швейцария

Стадион: „Ювентус Стейдиъм“, Торино, Италия