НА ЖИВО: Рома – Ювентус, кошмарът става пълен за “римляните” – Футбол свят – Италия

Отборите на Рома и Ювентус играят при резултат 0:2 в голямото дерби на 19-тия кръг на италианската Серия А. Ние от GONG.bg ще проследим всичко най-интересно от срещата за вас тук.

Още в третата минута гостите щокираха “Олимпико” вкарвайки за 1:0. След центриране на Пауло Дибала от свободен удар на около 35 метра от вратата на “римляните” Крис Смолинг не се ориентира достатъчно добре и топката беше засечена във вратата на Пау Лопес от Мерих Демирал.

В десетата минута кошмарният старт за домакините стана още по-сериозен. След ужасна грешка на Жордан Верету при изнасянето на топката Пауло Дибала излезе сам срещу Лопес, а Верету го препъна в наказателното поле, за да не остави на главния съдия никакви съмнения при отсъждането на 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който не сгреши за 2:0.

В 18-та минута Рома имаха страхотен шанс да намалят резултата. След индивидуален рейт на Флоренци отдясно той центрира към точката на дузпата, където Лоренцо Пелегрини стреля от няколко метра, но Адриен Рабио предпази опразнената врата от сигурен гол.

Рома – Ювентус 0:2

0:1 – Мерих Демирал (3)

0:2 – Кристиано Роналдо (10)

Ето и съставите на двата тима:

Рома: Лопес, Смолинг, Флоренци, Мансини, Коларов, Диавара Верету, Дзаниоло, Пелегрини, Пероти, Джеко; (4-2-3-1)

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Демирал, Бонучи, Сандро, Пянич, Матюиди, Рабио, Рамзи, Дибала, Роналдо; (4-3-1-2)

Източник: gong.bg