НА ЖИВО: Румъния – Германия, Гнабри откри за гостите – Футбол свят – Други

Отборите на Румъния и Германия играят при резултат 0:1 в двубой от втория кръг на на Световните квалификации за Катар 2022 от група J. Серж Гнабри откри в 16-ата минута.

И двата тима тръгнаха с победи в първия кръг, като северните ни съседи се справиха драматично с 3:2 над Северна Македония, докато германците не се затрудниха при домакинството си на Исландия (3:0).

ВСИЧКИ МАЧОВЕ ОТ СВЕТОВНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ МОЖЕТЕ ДА СЛЕДИТЕ НА ЖИВО ТУК!

Гостите започнаха по-напористо двубоя и в петата минута Емре Джан стреля, но над вратата.

Три минути след това и румънците имаха шанс да обстрелват вратата на Манеул Нойер. Валентин Михайла намери пред наказателното поле Клаудиу Кешеру, а нападателят на Лудогорец овладя и стреля, но също над вратата.

В 12-ата минута самият Михайла можеше да открие резултата, след като бе изведен с дълъг пас отляво в наказателното поле, но ударът му премина над вратата на Нойер.

Въпреки активното начало на румънците, гостите бяха тези, които първи отбелязаха попадение. Антонио Рюдигер намери отлично с дълъгъ пас на десния фланг Кай Хавертц. Футболистът на Челси навлезе навътре в наказателното поле и пусна отличен успореден пас на голлинията, който бе засеченточно от Серж Гнабри – 1:0.

LIVE | РУМЪНИЯ – ГЕРМАНИЯ 0:1

0:1 Серж Гнабри 16′

Стартови състави на двата отбора:

РУМЪНИЯ (4-2-3-1): 1. Флориан Ничша – 4. Овидиу Попеску, 6. Влад Кирикеш ), 3. Алин Тошка, 22. Марио Камора – 18. Разван Марин, 7. Николае Станчу – 14. Янис Хаджи, 19. Флориан Танасе, 21. Валентин Михайла – 13. Клаудиу Кешеру

Селекционер: Мирел Радой

ГЕРМАНИЯ (4-3-3): 1. Мануел Нойер ) – 23. Емре Джан, 16. Антонио Рюдигер, 4. Матиас Гинтер, 13. Лукас Клостерман – 21. Илкай Гюндоган, 6. Джошуа Кимих, 18. Леон Горецка – 19. Лерой Сане, 20. Серж Гнабри, 10. Кай Хавертц

Селекционер: Йоаким Льов

Главен съдия: Клеман Тюрпен, Франция

Стадион: „Арена Насионал“, Букурещ, Румъния