НА ЖИВО: Сити 0:0 Брайтън, “гражданите” с уникален пропуск – Футбол свят – Англия

Отборите на Манчестър Сити и Брайтън играят при резултат 0:0 в отложен мач от Висшата лига. Домакините излизат като абсолютен фаворит за трите точки на „Етихад”, като отборът на гостите не познава вкуса на победата на този стадион в нито един от двубоите досега.

Срещата може да наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT 2,  а в Gong.bg ще проследим развитието на резултата на живо.

От снощи Висшата лига има нов лидер в лицето на Манчестър Юнайтед, който надделя с минималното 1:0 над Бърнли. Преди днешния мач Сити заема шесто място, докато Брайтън е точно над чертата.

Първата добра ситуация в мача логично бе на сметката на Манчестър Сити. След атака на Фодън и Зинченко, последния стреля, но ударът му бе блокиран от бранител.

В 13-ата минута Велтман пробва късмета си с изненадващ удар от малък ъгъл, но не сполучи. Още в ответната атака Сити отговори с изстрел на Кевин Де Бройне, но ударът му бе спасен от стража на „чайките”.

Привидно Манчестър Сити продължи да владее топката, но трудно създаваше стопроцентови ситуации в наказателното поле на своя противник.

В 28-ата минута домакините стигнаха до отлична възможност, която обаче бе създадена от гостите. След неразбирателство в отбраната на Брайтън, Адам Уебстър върна топката към своя вратар Роберт Санчес, който  улови в пеналтерията, а реферът логично отсъди двоен удар. Целият отбор на Брайтън се нареди почти на голлинията, а последвалият удар на Кевин Де Бройне бе блокиран от Алексис Мак Алистър.

LIVE / МАНЧЕСТЪР СИТИ – БРАЙТЪН 0:0 | Класиране във Висшата лига

Стадион: „Етихад”, Манчестър

Рефер: Дарън Ингланд

Манчестър Сити (4-3-3): 21 Едерсон, 27 Кансело, 5 Стоунс, 3 Рубен Диас, 11 Зинченко, 20 Бернардо Силва, 16 Родри, 8 Гюндоган, 26 Марез, 17 Де Бройне, 47 Фодън

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Брайтън (3-4-2-1): 26 санчес, 4 Уебстър, 5 Дънк, 33 Бърн, 34 Велтман, 3 Уайт, 24 Прьопер, 30 Бернардо, 22 Тау, 10 Мак Алистър, 11 Тросар

Мениджър: Греъм Потър