НА ЖИВО: Суперкупа на Испания: Барселона-Атлетико М, “дюшекчийте” поведоха – Футбол свят – Испания

Барселона и Атлетико Мадрид играят при 0:1 във втория полуфинал за Суперкупата на Испания. Победителят ще се изправи срещу Реал Мадрид във финала. Вчера Кралския клуб победи Валенсия с 3:1.

В първите минути двата отбора не предприеха изчаквателна тактика и се впуснаха в атаки. Барселона опита с типичния си стил с атаки наситени с подавания, докато Атлетико действаше по-директно. Още в 5-ата минута Нето улови плътен удар на Томас Партей от дистанция.

Барселона отговори с удар покрай левия страничен стълб на Артуро Видал. Малко по-кътсно имаше спиране на играта, за да се окаже медицинска помощ на сблъскалите се във въздуха Анхел Кореа и вратаря на “каталунците” Нето. Минути след това такава се наложи и за стражът на “дюшекчийте”, който бе фаулиран от Луис Суарес.

В средата на първото полувреме играта се пренесе в централната част на терена и липсваха чистите голови положения. В тези минути преобладаваше по-твърда игра и често се футболистите прибягваха до нарушения.

В 22-ата минута Лео Меси комбинира на двойно с Жорди Алба в наказателното поле и след това стреля с левия крак, но Облак спаси. Първа възможност за Барселона.

Постепенно “каталунците” изнесоха играта дълбоко в противниковото поле, като капитанът Меси се движеше по цялата ширина на терена.

В 29-ата минута аржентинецът проби отдясно и нагласи топката на удобния си ляв крак, но последвалият му удар премина високо над вратата.

Три по-късно Нето боксира решително на близката греда след директен удар от фаул на Салу Нигес.

В 34-ата минута Меси центрира от корнер на близката греда, където Грийзман продължи успоредно на голлинията, но Стефан Савич изби в ъглов удар, притичалият на задна греда Видал не успя да засече.

Пет минути преди края на първото полувреме Луис Суарес изведе Грийзман зад гърба на защитата. Французинът опита технично да прехвърли Облак, но словенецът спаси. Минута по-късно Жорди Алба центрира ниско в наказателното поле, Суарес стреля от въздуха и отново стражът на Атлетико улови.

Полувремето завърши с напрежение между играчите на двата отбора. То беше подкладено от сдърпване между Алба и Жоао Феликс. Секунди след финала на първата част съдията трябваше да разтървава футболистите и да дава картони.

На почивката треньорът на Атлетико Диего Симеоне включи в игра опитния си капитан Коке на мястото на

В първите секунди на втората част именно испанецът откри резултата за “дюшекчийте”. Жоао Феликс финтира Видал пред наказателното поле и подаде към Кореа, който изведе елегантно зад гърба на отбраната Коке. Капитанът остана сам срещу Нето и с удар десния ъгъл на вратата реализира.

БАРСЕЛОНА – АТЛЕТИКО МАДРИД 0:0

БАРСЕЛОНА (4–3–3): Нето, Роберто, Пике, Юмтити, Алба, Бускетс, Видал, Де Йонг, Грийзман, Меси, Суарес

АТЛЕТИКО М (4–4–2): Облак, Трипиер, Фелипе, Савич, Лоди, Партей, Ерера (46 – Коке), Нигес, Кореа, Феликс, Мората

Източник: gong.bg