НА ЖИВО С GONG: Първото продължения между Сити и Челси отлетя – Футбол свят – Англия

Дойде време за 24-и февруари 2019-а година, а това значи само едно – делят ни броени часове да разберем кой ще е носителят на Купата на Лигата в Англия.Честта да спорят за първия за печелене трофей на Албиона имат отборите на Манчестър Сити и Челси, а „Уембли” е обичайната арена, която ще приветства двата тима. Двата отбора играят при резултат 0:0 в Лондон, а срещата е във второто си продължение.

Ще успее ли “Сари-бол” да донесе нужната радост на феновете на Челси, можем да разберем на живо от 18:30 часа по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. Тук, в сайта GONG.BG, ще следим финалния дуел на живо за нашите читатели.

Същевременно Ман Сити влиза в последния двубой за Купата на Лигата като защитаващ трофея.

Лондонският тим влиза като аутсайдер в срещата след поредицата от колебливи резултати последно време. Един, от които е поражението с 0:6 именно от Ман Сити за първенство. В тогавашната среща между „граждани” и Челси, то лондончани бяха буквално унищожени от „машината” на Хосеп Гуардиола.

===АКТУАЛИЗИРАЙ ТУК===

ЧЕЛСИ – МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:0

Срещата стартира с изпълнение на център за Челси, а след него Жоржиньо направи “блок” на Серхио Агуеро. Това се случи буквално в третата секунда, като реферът Джонатан Мос не разгледа по-детайлно ситуацията. В идните минути Сити започна да владее трайно топката, непозволявайки на Челси да си разгърне потенциала в атака. Когато това се случваше, пък халфовете на “гражданите” блокираха набезите на “сините” още в центъра.

С всяка изминала минута от първата част Сити “затягаше обръча” към вратата на Кепа Арисабалага, но първият по-сериозен шанс дойде в 22-ата минута. Тогава Бернардо Силва овладя вляво и центрира с левия крак към Серхио Агуеро. Аржентинецът овладя на гърди и стреля от воле, но топката отлетя над напречната греда.

Първата част продължи в обичайното русло, като положенията пред двете врати бяха нула. Сити бе далеч по-аткивният отбор, като в 44-ата минута Олександър Зинченко центрира избита топка, а Отаменди засече, но кълбото летя прекалено слабо към вратата на Кепа, за да може испанецът да бъде затруднен, по какъвто и да било начин.

В самия край на полувремето топката бе центрирана в наказателното поле на Манчестър Сити. Николас Отаменди посрещна топката и бе много-много близо да си отбележи автогол, но за негов късмет кълбото прелетя встрани от левия стълб на Едерсон.

Лондонският тим стартира далеч с по-голямо самочувствие второто полувреме, като започна с две атаки чрез Еден Азар. Въпреки опитите на белгийския полузащитник да проникне през защитата на Сити, то отбраната на “гражданите” действаше по часовник и набезите му бяха озаптени.

В 66-ата минута дойде моментът на Челси, който обаче “сините” пропиляха. Уилиан видя вляво Еден Азар, а той проби навътре, подминавайки Венсан Компани повече от елементарно. Белгиецът стигна до аутлинията и върна към дузпата за Н’Голо Канте, но френският опорен полузащитник прати топката високо над гредата на Едерсон.

Пет по-късно Челси имаше друг добър шанс, но той завърши с удар в аут от страна на Рос Баркли. Английският халф пое отдясно и опита да завърти топката в далечния ъгъл на вратата на Сити, но тя спря някъде в трибуните на „Уембли”. В 74-ата дойде нова добра възможност за “сините” след пас на Азар към Педро, ала испанецът не уцели вратата на Ман Сити.

Надиграването до края на редовното време продължи с пълна пара, а Жоржиньо посече по ключов начин Стърлинг в края на мача, спирайки обещаваща акция в нападение на Сити. Последва свободен удар за Челси в добавеното време, а Едерсон трябваше да прави спасяване, за да предотврати гол на Уилиан.

В самия край на редовното време на мача пък Фернандиньо получи травма в областта на адукторите, което принуди Хосеп Гуардиола да доиграе мача с 10 човека. Все пак със старта на продълженията Пеп пусна Данило, използвайки правилото за четвърта смяна в продълженията на срещите.

Gulliver/GettyImages

Испанецът прави само една промяна, за сметка на последния мач на отбора му срещу Шалке 04 в Шампионската лига. Пеп вкарва Олександър Зинченко, а Илкай Гюндоган остава резерва.

Маурицио Сари пък прави пет промени, на фона на мача с Малмьо за Лига Европа в четвъртък. Голямата новина е, че Гонсало Игуаин е на пейката, а Еден Азар се очаква да играе като „фалшива деветка”.

Кепа е възстановен да стартира на вратата, а Давид Луиш, Жоржиньо и Педро влизат от първата минута. Емерсон Палмиери запазва мястото си на левия бек, а Маркос Алонсо дори не е в групата за мача.

Манчестър Сити: Едерсон – Зинченко, Лапорт, Отаменди, Уокър – Фернандиньо, Давид Силва, Кевин Де Брюин – Бернардо Силва, Стърлинг, Агуеро

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Челси: (4-3-3) Кепа – Аспиликуета, Луиш, Рюдигер, Емерсон – Жоржиньо, Канте, Баркли, Уилиан, Азар, Педро

Мениджър: Маурицио Сари

Съдия: Джонатан Мос

Стадион: „Уембли”, Лондон.

Източник: gong.bg