НА ЖИВО: Тотнъм – Мидълзбро 2:0 след едно полувреме, “шпорите” доминират – Футбол свят – Англия

Тимът на Тотнъм посреща втородивизионния Мидълзбро в мач-реванш от третия кръг та ФА Къп. Първата среща между дата тима на „Ривърсайд Стейдиъм“ преди девет дни завърши при резултат 1:1. Резултатът към момента е 2:0. Още във втората минута Джовани Ло Селсо даде авнас на домакините. В 15-ата минута Ерик Ламела удвои аванса на “шпорите”. Сблъсъкът можете да наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, а на сайта GONG.BG ще проследим на живо всичко най-интересно от срещата.

ТОТНЪМ – МИДЪЛЗБРО 2:0

1:0 Джовани Ло Селсо 2′

2:0 Ерик Ламела 15′

Срещата започна по възможно най-добрия начин за “шпорите”. Още във втората минута резултатът бе открит. Вратарят на гостите Томас Мехия направи сериозна грешка, след като не успя да намери Марвин Джонсън и Джовани Ло Селсо открадна топката, намери си пространство за стрелба и по земя прати топката до дясната греда на вратаря за 1:0.

В 13-ата минута Лукас Нмеча беше изведен чудесно в наказателното поле на домакините и стреля, но вратарят Пауло Газанига успя да спаси и по този начин предотврати бръзо изравняване на резултата.

Две минути след това Тотнъм вече водеше с два гола след нова грешка в отбраната на Боро. Ерик Ламела отне топката от топката от капитана на гостите Джонатан Хаусън, напредна и преодоля двама футболисти в лицето на Пади МакНейър и Даел Фрай, след което с външната страна на левия си крак отбеляза във вратата на Мехия – 2:0.

В 26-ата минута Райън Сесеньон шутира от границата на наказателното поле, но стражът на Мидълзбро успя да избие в ъглов удар.

120 секунди по-късно домакините попуснаха страхотен шанс за ново попадение. Джафет Танганга проби отдясно и стреля по диагонала към далечния ъгъл, но топката премина на сантимери от гредата.

С изтичането на половин час игра домакините поискаха дузпа, след като Ло Селсо падна в наказателното поле, но след проверка със системата ВАР нарушение не бе  отсъдено.

В 34-ата минута Кристиан Ериксен стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на вратаря на гостите. Две минути след това отново датчанинът имаше шанс да обстрелва вратата на “червено-белите” след продължителна атака на Тотнъм, но прати топката високо над гредата.

Четири минути преди края на първото полувреме Лукас Моура се измъкна добре и навлезе в наказателното поле, но вместо да комбинира с Ериксен, който беше абсолютно непокрит, реши да завършва сам атаката и стреля, но покрай дясната греда на Мехия.

В последната минута на полувремето Ашли Флетчър засече сглава центриране от пряк свободен удар на Марвин Джонсън, но в аут.

Стартови състави на двата отбора:

ТОТНЪМ (4-2-3-1): 22. Пауло Газанига – 5. Ян Вертонген (к), 39. Джафет Танганга, 6. Давинсон Санчес, 19. Райън Сесеньон – 15. Ерик Дайър, 8. Хари Уинкс – 18. Джовани Ло Селсо, 23. Кристиян Ериксен, 11. Ерик Ламела – 27. Лукас Моура

Старши треньор: Жозе Моуриньо

МИДЪЛЗБРО (5-3-2): 1. Томас Мехия – 17. Пади МакНейър, 26. Люис Уинг, 37. Бен Лидл, 6. Даел Фрай, 29. Джед Спенс – 16. Джонатан Хаусън, 21. Марвин Джонсън, 8. Адам Клейтън – 11. Ашли Флетчър, 20. Лукас Нмеча

Старши треньор: Джонатан Уудгейт

Главен съдия: Крейг Поусън, Англия

Стадион: „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“, Лондон, Англия

Източник: gong.bg