НА ЖИВО: Тотнъм 1:1 Астън Вила, гостите изравниха точно преди почивката – Футбол свят – Англия

Тотнъм Хотспър и Астън Вила играят при резултат 1:1 в сблъсък от 13-ия кръг на английската Висша лига. Джовани Ло Селсо откри в 22-ата, а в седмата минута на добавеното време на първата част Пау Торес изравни. Срещата в Лондон може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA

link2″>

Снимки: Gulliver/GettyImages

„Шпорите“ влязоха в неприятна серия от две поредни загуби преди паузата за национални и днес ще се опитат да се върнат на победния път, но срещу тях излиза тимът на Унай Емери, който впечатлява от началото на сезона. Лондончани са четвърти с 26 точки, докато бирмингамци са позиция по-надолу и с пункт по-малко.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

link1″>

Снимки: БТА / BTA

Срещата стартира вихрено и още в  третата минута Тотнъм можеше да поведе в резултата, когато Педро Поро изведе с отличен дълъг пас зад защитата на гостите Бренан Джонсън, който овлдя с левия крак и след това стреля с десния в наказателното поле останал сам срещу Емилиано Мартинес, но над вратата.

Още преди да е изтекла същата минута домакините направиха още един голям пропуск. Родриго Бентанкур комбинира с капитана Хюн-мин Сон, който с едно докосване отигра за Деян Кулушевски, който нахлу в наказателното поле, финтира Диого Карлос и стреля към вратата, но топката се отби от дясната греда на Мартинес. След това Джонсън стигна до кълбото и шутира от малък ъгъл, но Пау Торес успя да го блокира.

В петата минута и Астън Вила пропусна страхотен шанс за попадение. Люка Дин центрира от свободен удар на левия фланг, а на втора греда Торес изпревари Дестини Удоджи и стреля от чудесна позиция с глава, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Гулиелмо Викарио.

Пропилените възможности продължиха и две минути по-късно Тотнъм отново не успя да открие резултата. Джовани Ло Селсо комбинира с Деян Кулушевски, който много хитро с пета изведе Браян Хил отляво в наказателното поле, а испанецът стреля силно, но Мартинес изби. Последва добавка на Поро с глава, но над вратата.

В 13-ата минута Тотнъм направи пореден пропуск чрез Сон. Топката бе отнета в центъра, Бренън Джонсън проби отдясно и центрира към напълно свободния южнокореец около точката за дузпа, но капитанът на лондончани стреля над вратата. В крайна сметка обаче бе отсъдена и засада.

Две минути след това Бентанкур изведе Кулушевски отдясно в наказателното поле сам срещу Мартинес, който обаче спаси удара му. И тук обаче флагът на страничния съдия бе вдигнат за засада.

В 18-ата минута отново Бентанкур намери чудесно по въздуха Поро отдясно в наказателното поле и португалецът опита успореден на голлинията пас за Сон, който обаче бе пресечен пред очите му от Карлос.

Голът обаче стана факт в 22-ата минута, когато Тотнъм най-сетне поведе в резултата. Педро Поро центрира от корнер в наказателното поле, където никой не игра с топката, която обаче беше посрещната от Джовани Ло Селсо, който със страхотен изстрел от воле с левия крак от границата на пенатлерията не остави шансове на Мартинес за 1:0. Повторенията показаха, че след изстрела е имало и рикошет в тялото на Диего Карлос, но попадението бе зачетено на сметката на аржентинеца.

Само две минути след това Астън Вила изравни или поне си помисли така. Дин центрира от левия фланг към границата на вратарското поле, където Оли Уоткинс бе изпусна както от Емерсон Роял, така и от Бен Дейвис и с глава заби топката във вратата на Викарио за 1:1. Попадението обаче беше разгледано около три минути и в крайна сметка не беше зачетено заради засада на английския национал.

В 27-ата минута Мати Каш извърши много грубо нарушение срещу Родриго Бентанкур, за което получи жълт картон. Уругваецът опита да продължи срещата, но в 32-ата падна на тревата и се наложи да бъде заменен принудително от Пиер-Емил Хойберг.

В 35-ата минута Кулушевски стреля опасно отдясно на наказателното поле към далечния ъгъл, но покрай дясната греда на Мартинес.

Минута преди края на първото полувреме Тотнъм беше много близо да удвои преднината си след чудесна атака. Пиер-Емил Хойберг комбинира отляво в своята половина с Хил, който му върна топката, а след това датчанинът подаде за Удоджи. Той задържа добре топката с човек на гърба си и след това я върна на Хойберг, който пък моментално изведе Сон зад защитата на Вила, напредна на скорост, влезе отляво в наказателното поле сам срещу Мартинес и с хубав удар в далечния ъгъл отбеляза за 2:0, но голът не беше зачетен правилно заради засада на южнокорееца.

Това обаче не беше всичко за първата част, защото в седмата минута от добавеното време Астън Вила този път наистина изравни резултата. Дъглас Луис предостави феноменално центрира от свободен удар в наказателното поле, където Пау Торес изпревари Бен Дейвис и с отличен изстрел с глава матира Викарио за 1:1.​

LIVE  | ТОТНЪМ ХОТСПЪР – АСТЪН ВИЛА  1:1

1:0 Джовани Ло Селсо 22′

1:1 Пау Торес 45+7′