НА ЖИВО: Уест Бромич – Арсенал 0:2, чудесно полувреме за “артилеристите” – Футбол свят – Англия

Отборите на Уест Бромич Албиън и Арсенал играят при резултат 0:2 в мач от 17-ия кръг на английската Висша лига. Киърън Тиърни откри в 23-ата, а в 28-ата минута Букайо Сака удвои. Двубоят можете да го проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA

Gulliver/GettyImages

„Дроздовете“ вървят предпоследни в класирането с едва 8 точки в актива си. Наскоро те взеха точка от гостуването си на шампиона Ливърпул.

Арсенал пък се съвзе след тежката си серия, като записа две поредни победи и се изкачи до 14-ата позиция с актив от 20 точки и ще търсят продължение на добрата си серия.

Първата опасност дойде още в третата минута, когато Ектор Бейерин стреля от двжение по диагонала отдясно в наказателното поле, но Сам Джонстън спаси с крак.

Гостите продължиха да са по-активния тим на терена и в 10-ата минута Букайо Сака бе изведен отдясно в наказателното поле и стреля, но вратарят на “дроздовете” улови.

Шест минути след това Сака проби чудесно отдясно и центрира остро към далечната греда, където обаче малко не достигна на Пиер-Емерик Обамеянг да засече във вратата.

В 21-ата минута домакините създадоха по-интересно на контраатака. Мат Филипс беи зведен отдясно в пеналтерията на Арсенал и веднага стреля от движение, но Бернд Лено блокира.

Две минути след това обаче лондончани излязоха напред в резултата. Киърън Тиърни получи отляво и показа чудесна техника срещу Дарнел Фърлног, като го преодоля елегантно, влезе в наказателното поле и с великолепен фалцов изстрел намери далечния ъгъл на Сам Джонстън – 0:1.

Вдъхновението в играта на Арсенал си личеше и само пет минути след това вкараха и второ попадение след великолепна атака. Бейерин комбинира с Емили Смит Роу, който пък направи двойно със Сака и бе изведен отдсно в наказателното поле. След това той пусна пас към далечната греда, който бе засечен от Сака за 0:2.

В 34-ата минута Александър Лаказет опита да центрира отляво, топката рикошира в играч на Уест Бромич и се насочи опасно към вратата на Джонстън, който обаче показа отличен рефлекс и изби над гредата.

Минута след това Роб Холдинг засече с глава центриране от ъглов удар на Сака, но право в ръцете на вратаря.

Пет минути преди края на първата част Семи Аджай надскочи Бейерин и стреля с глава след центриране от корнер, но покрай лявата греда на Лено.

В последната минута на първото полувреме Лаказает се озова на стрелкова позиция и нанесе изстрел, който бе спасен от стража на домакините.

LIVE / УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН – АРСЕНАЛ 0:2 | КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

0:1 Киърън Тиърни 23′

0:2 Букайо Сака 28′

Стартови състави на двата отбора:

УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН (4-1-4-1): 1. Сам Джонстън – 2. Дарнел Фърлонг, 6. Семи Аджай, 27. Дара ОШей, 20. Бранислав Иванович – 19. Ромейн Саис – 12. Матеус Перейра, 10. Мат Филипс (к), 18. Конър Галахар, 11. Грейди Диангана – 7. Калъм Робинсън

Мениджър: Сам Алардайс

АРСЕНАЛ (4-2-3-1): 1. Бернд Лено – 3. Киърън Тиърни, 22. Пабло Мари, 16. Роб Холдинг, 2. Ектор Бейерин – 34. Гранит Джака, 8. Дани Себайос – 14. Пиер-Емерик Обамеянг (к), 32. Емили Смит Роу, 7. Букайо Сака – 9. Александър Лаказет

Мениджър: Микел Артета

Главен съдия: Мартин Аткинсън, Англия

Стадион: „Дъ Хоутронс“, Уест Бромич, Англия