НА ЖИВО: Уест Хем 1:1 Манчестър Юнайтед, начало на втората част – Футбол свят – Англия

Отборите на Уест Хем и Манчестър Юнайтед играят при резултат 1:1 в сблъсък от петия кръг на английската Висша лига. Рафаел Варан си отбеляза автогол в 30-ата, а Кристиано Роналдо изравни в 35-ата минута. Срещата на „Лондон Стейдиъм“ можете да я проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA

„Чуковете“ не познават вкуса на поражението от началото на сезона като заемат осмата позиция с 8 точки след две победи и две равенства.

„Червените дяволи“, от своя страна, също нямат загуба през новата кампания, като имат 10 точки и са временно на третата позиция преди този двубой. Супрезвездата Кристиано Роналдо се завърна ударно през миналата седмица, когато отбеляза два гола за победата с 4:1 над Нюкасъл. През седмицата обаче тимът загуби с 1:2 гостуването си на Йънг Бойс в Шампионската лига и сега ще иска да се реваншира на феновете си.

link1″>

Gulliver/GettyImages

Срещата започна с опит за натиск на гостите, които първи стигнаха до вратата на съперника. В петата минута Скот МакТоминей засече с глава центриране от корнер, но ударът му бе неточен.

В 17-ата минута капитанът на Ман Юнайтед Хари Магуайър допусна греша в неврологична зона, което даде шанс на Саид Бенрама да отнеме топката, след което тя попадна в Джаред Боуен, който стреля в наказателното поле, но бе блокиран от Рафаел Варан.

Домакините получиха нов чудесен шанс да открият резултата в 22-ата минута. Владимир Цофал центрира отдясно в наказателното поле, където Варан не успя да изчисти по най-добрия начин, което даде шанс да Боуен да стреля, но Давид де Хеа съумя да спаси с крак. Последва добавка на Цофал, но над напречната греда.

Две минути след това Кристиано Роналдо получи от Пол Погба вляво пред наказателното поле на „чуковете“, залъга съперник и стреля, но право в ръцете на Лукаш Фабиански.

Гостите отново погледнаха по-смело към вратата на Уест Хем и в 28-ата минута удариха греда. Топката бе центрирана от корнер в наказателното поле, където топката стигна до Бруно Фернадеш, който стреля по диагонала, но ударът му се отби от лявата греда на Фабиански, който успя съвсем леко да докосне кълбото. Секунди след това Люк Шоу стреля от дистанция, но без проблеми за полския страж на домакините.

След половин час игра Уест Хем откри резултата, но не и без лека доза късмет. Цофал отигра с пета за Боуен отдясно, а младокът предостави за Саид Бенрама. Алжирецът стреля пред наказателното поле, но се получи рикошет във Варан и топката попадна във вратата на безпомощния Де Хеа – 1:0.

Ман Юнайтед успя да изравни само пет минути по-късно. Кристиано Роналдо засече технично с десния крак на далечната греда чудесно центриране на Бруно Фернандеш, Фабиански изби удара му, но след това португалецът направи добавка за 1:1. Попадението беше прегледано със системата ВАР, но бе зачетено. Това е четвъртият гол на португалеца в три мача, откакто се завърна на „Олд Трафорд“.

До почивката и двата отбора имаха по една добра ситуация за попадение. Първо, Фабински спаси опасен удар на Роналдо, а след това Никола Влашич се оказа непокрит в наказателното поле. Изстрелът на хърватина обаче премина над вратата.

В самия край на полувремето и Погба шутира, но неточно.

LIVE | УЕСТ ХЕМ ЮНАЙТЕД – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:1

1:0 Рафаел Варан (автогол) 30′

1:1 Кристиано Роналдо 35′

Стартови състави на двата отбора:

УЕСТ ХЕМ ЮНАЙТЕД (4-2-3-1): 1. Лукаш Фабиански – 5. Владимир Цуфал, 4. Курт Зума, 21. Анджело Огбона, 3. Аарън Кресуел – 28. Томаш Сучек, 41. Деклан Райс (к) – 20. Джаред Боуен, 22. Саид Бенрама, 8. Пабло Форналс – 11. Никола Влашич

Мениджър: Дейвид Мойс

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (4-2-3-1): 1. Давид де Хеа – 23. Люк Шоу, 5. Хари Магуайър (к), 19. Рафаел Варан, 29. Аарън Уан-Бисака – 17. Фред, 39. Скот МакТоминей – 6. Пол Погба, 18. Бруно Фернандеш, 11. Мейсън Грийнууд – 7. Кристиано Роналдо

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Главен съдия: Мартин Аткинсън, Англия