НА ЖИВО: Хърватия – Франция 0:1, отменен гол за „петлите“ – Футбол свят – Лига на нациите

Отборите на Хърватия и Франция играят при резултат 0:1 в мач от група 1 на Лига „А“ в Лигата на нациите. Двубоят стартира в 21:45 часа и може да го проследите пряко по DIEMA SPORT 3, както и на онлайн платформата PLAY DIEMA XTRA. Двата отбора, щоито започнаха със загуби, имат стари сметки за уреждане още от финала на световното първенство през 2018 година, когато „петлите“ спечелиха титлата. Преди две години Франция победи на два пъти хърватите в Лигата на нациите с 4:2 и 2:1. Австрия и Дания, които удариха съответно Хърватия (3:0) и Франция (2:1) преди няколко дни, ще се срещнат в друг интересен двубой.

Двубоят започна с натиск на „петлите“ и няколко центрирания в полето пред Ливакович. Хърватите обаче не бяха далеч от гол в 13-тата минута, когато Анте Будумир получи пас в коридор, но в последния момент топката му беше отнета от Салиба.

В 18-ата минута домакините пропуснаха 100-процентов шанс, при който Будимир излезе сам срещу вратаря, но Менян отрази. Двата тима продължиха с равностойната битка, но липсваха чистите голови положения.

В 31-ата минута Муса Диаби изведе Кристофър Нкунку зад гърба на защитата на „модрите“. Атакуващият футболист завърши елегантно, преодолявайки Доминик Ливакович, но попадението му бе отменено заради засада.

Девет минути по-късно Муса Диаби излезе на добра стрелкова позиция отдясно. Халфът напредна и стреля в далечния ъгъл, но Доминик Ливакович отрази. Вратарят на домакините се намеси още веднъж решително секунди по-късно след мощен удар от дистанция на Чуамени.

Франция стартира отлично второто полувреме и успя да открие резултата в 52-ата минута. Бен Йедер се освободи от съперник и изведе отлично Адриен Рабио зад гърба на защитата. Халфът напредна и хладнокръвно реализира в близкия ъгъл.

Двата тима продължиха да действат на високи обороти, но играта предимно се развиваше в средата на терена и това не водеше до положения пред една от двете врати. Домакините заиграха по-агресивно, но Майк Менян остана незастрашен.

В 71-ата минута Лука Модрич си освободи отлично пространство и стреля от границата на наказателното поле, принуждавайки Менян решително да избива.

ХЪРВАТИЯ – ФРАНЦИЯ 0:1

0:1 Адриен Рабио 52′

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ХЪРВАТИЯ: Ливакович, Юранович, Ерлич, Вида, Баришич, Брозович, Модрич, Ковачич, Брекало, Майер, Будимир

Селекционер: Здравко Далич

ФРАНЦИЯ: Менян, Павар, Салиба, Кимпембе, Дин, Чуамени, Гендузи, Диаби, Нкунку, Рабио, Бен Йедер

Селекционер: Дидие Дешан