НА ЖИВО: Царско село – Локо Пд 0:0 – БГ Футбол – efbet Лига

Царско село и Локомотив Пловдив играят при резултат 0:0 в първи мач от осмия кръг в efbet Лига.

Домакините стартираха агресивно двубоя и още в първата минута имаха възможност да застрашат вратата на Лукъс Рейдър, но защитата пред стража се справи и изби опасно центриране от ъглов удар на Петър Атанасов.

Постепенно гостите изравниха играта и погледнаха по-смело към половината на „царете“, но нападения на Димитър Илиев и Лукас Салинас бяха предотвратени от защитата на Царско село.

В 12-ата минута Царско село имаше претенции за дузпа след удар на Бирсент Карагарен в лицето на Венцислав Василев, но главният съдия ВОлен Чинков бе категоричен, че няма нарушение

В тима на домакините Ален Стеванович и Янко Георгиев до последно бяха  под въпрос, докато Иван Бандаловски пропуска двубоя заради наказание.

Карлас Охене ще направи своя дебют за „царете“, след като все още се чака да бъде уредена картотеката му.

Треньорът на столичани Антони Здравков пък изрази мнение, че отборът трябва да прави по-малко грешки, за да може да стига до положителен резултат в мачовете. Царско село също така не допусна гол в предишните си два домакински мача.

В същото време съставът на Александър Тунчев продължава да търси първата си победа през новия сезон в efbet Лига.

„Смърфовете“ обаче може да уповава на добрата си серия именно срещу „царете“. Пловдивчани имат четири поредни победи срещу днешния си опонент. В същото време обаче „черно-белите“ нямат отбелязан гол като гост от началото на сезона.

ЦАРСКО СЕЛО – ЛОКО ПД 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЦАРСКО СЕЛО: Янко Георгиев, Сашо Александров, Венцислав Василев, Христо Попадийн, Луи Нганиони, Карлос Охене, Никола Колев, Васил Шопов, Петър Атанасов, Милчо Ангелов, Миси Мезу

Треньор: Антони Здравков

ЛОКО ПД: Лукас Рейдър, Милош Петрович, Артур Крачун, Олексей Биков, Петър Витанов, Лукас Салинас, Конър Руън, Бирсент Карагарен, Венсан Марсел, Димитър Илиев, Георги Минчев

Треньор: Александър Тунчев

Гл. съдия: Волен Чинков

Стадион: „Арена Царско село“, София