НА ЖИВО: Царско село рапилява Етър в София – БГ Футбол – efbet Лига

Отборите на Царско село и Етър играят при резултат 3:0 в последния двубой от първия кръг на efbet Лига. В 20-ата минута Андерсон Кордейро откри резултата, а в 47-ата минута Антонио Георгиев удвои. В 54-ата минута Пламен Крачунов бе изгонен за втори жъълт картон и остави Етър с 10 души. В 67-ата минута Иван Скерлев си отбеляза автогол. Двубоят можете да наблюдавате на живо в ефира на DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA.

Антон Узунов

Първият шанс за нещо по-интересно се откри още във втората минута и бе на сметката на домакините. Андерсон Кордейро успя да получи топката на границата на наказателното поле отляво и опита силен удар, който обаче премина над вратата на Етър.

В осмата минута новото попълнение на “царете” Салиф Сисе добре свали с гърди пред наказателното поле за Борис Галчев, който обаче стреля но неточно.

Само минута след това възпитаниците на Любослав Пенев пропуснаха най-чистата възможност до момента. Божидар Васев преодоля съперник и след това качи топката на главата на Галчев, който обаче прати топката малко встрани от вратата на Христо Иванов.

По-добрата игра на домакините продължи и след центиране на Борис Галчев от статично положение, отдясно на вратата на Етър, в наказателното поле, на далечната греда Ивайло Марков вкара кълбото във вратата на Иванов, но бе отсъдена засада.

Три минути след това Салиф Сисе стреля неточно с глава след центриране от корнер.

Натискът на Царско село даде резултат в 20-ата минута, когато домакините поведоха. Отбраната на Етър не успя да изчисти добре топката след едно центриране отляво и тя стигна до Андерсон Кордейро, който бе оставен съвсев сам и със силен удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Иванов – 1:0.

Само две минути след попадението домакините можеха да нанесат и втори удар. Божидар Васев центрира в наказателното поле, където Сисе бе оставен непокрит от защитата на “болярите”. Нападателят изпревари вратаря Иванов и стреля с глава, но над вратата.

Малко след половин час игра се откри пореден шанс за домакините. Мирослав Будинов спечели един двубой във въздуха срещу Пламен Крачунов, след което пое топката и стреля опасно, но вратарят Христо Иванов бе на своето място и изби в ъглов удар.

Първата ситуация пред вратата на Царско село дойде в 35-ата минута, когато Милчо Ангелов добре комбинира с Кольо Станев отдясно на пеналтерията. Последният пое топката и стреля силно, но над вратата на Михаил Иванов.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за домакините – с ново попадение. Борис Галчев предостави отлично центриране от пряк свободен удар в наказателното поле, където Антонио Георгиев засече с глава във вратата на “болярите” – 2:0.

“Царете” продължиха да са по-добрия отбор и в 53-ата минута удариха греда. Божидар Васев проби добре отляво и центрира в наказателното поле, където Мирослав Будинов стреля с глава, но топката се отби от гредата.

ЦАРСКО СЕЛО – ЕТЪР 3:0

1:0 Андерсон Кордейро 20′

2:0 Антонио Георгиев 47′

3:0 Иван Скерлев (автогол) 67′

Червен картон: Пламен Крачунов 54′

Стартови състави на двата отбора:

ЦАРСКО СЕЛО (3-5-2): 1. Михаил Иванов –  44. Хулио Родригес, 17. Реян Даскалов (к), 4. Ивайло Марков – 11. Андерсон Кордейро, 10. Борис Галчев, 14. Божидар Васев, 21. Емануил Манев, 6. Антонио Георгиев – 9. Мирослав Будинов, 93. Салиф Сисе

Старши треньор: Любослав Пенев

ЕТЪР (): 1. Христо Иванов (к) – 70. Кольо Станев, 14. Иван Скерлев, 6. Пламен Крачунов, 24. Георги Купенов, 26. Мариян Иванов, 22. Никола Колев, 71. Даниел Пехливанов, 11. Антон Огнянов, 98. Валентин Йосков, 7. Милчо Ангелов