НА ЖИВО: ЦСКА – Дунав Русе, срещата започна с двайсет минути закъснение – Футбол свят – Англия

Отборите на ЦСКА и Дунав Русе играят при резултат 0:0 в мач от 20-ия кръг. Срещата можете да наблюдавате по DIEMA SPORT, както и на онлайн-платформата PLAY DIEMA XTRA. Сайтът GONG.BG ще следи всичко за вас на живо.Ритъмът на ЦСКА през последните седмици отново спадна, след като отборът завърши 0:0 последователно срещу Лудогорец и Арда, което остави отборът на 4 точки от Локомотив Пловдив и 6 от Левски. Съставът на Милош Крушчич все пак ще има възможност да завърши този дял от шампионата с успех срещу закъсалия Дънав.
Сръбският специалист няма да може да разчита на Жанио Бикел и Рафаел Енрике, които са с дълготрайни контузии. Евандро, от друга страна, е под въпрос. Все пак има и добри новини – Валентин Антов е възстановен от травма, докато Али Соу и Тиаго се завръщат след наказания.

Срещата започна с 20 минути закъснение заради проблеми с осветлението на стадион “Българска армия”.

„Червените“ имаха шанс да излязат напред в резултата още с първата си опасна атака. В 4-ата миунта Али Соу получи топката в наказателното поле и успя да се освободи от играч на гостите, след което стреля от малък ъгъл, но вратарят Благой Макенджиев успя да се справи и изби в ъглов удар.

В 12-ата минута Греъм Кери получи топката пред наказателното поле и стреля много силно, но вратарят Макенджиев успя да избие.

Минута след това Рубен Пинто стреля опасно от границата на накаазтелното поле, но покрай вратата на русенци.

ЦСКА – ДУНАВ РУСЕ 0:0

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА (4-2-3-1): 13. Густаво Бусато, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 11. Петър Занев (к), 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 14. Вив Соломон-Отабор, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Старши треньор: Милош Крушчич

Дунав (4-2-3-1): 21.  Благой Макенджиев – 77. Мартин Костадинов, 11. Диян Димов, 16. Мартин Ковачев, 5. Любен Николов, 22. Михаил Милчев, 8. Свилен Щерев, 29. Кристиян Върбанов, 12. Фернандо Кавалканте, 17. Митко Русанов, 99. Стефан Христов.

Старши треньор: Людмил Киров

Главен съдия: Станимир Тренчев, град София

Стадион: “Българска армия”, град София

Източник: gong.bg