НА ЖИВО: ЦСКА – Зоря 0:0 – БГ Футбол – Евроучастници

ЦСКА и Зоря Луганск играят при резутат 0:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в трети мач от груповата фаза на Лигата на конференциите. Двубоят е с начален час 22:00 и ще бъде предаван пряко по MAX Sport 3. Рефер на сблъсъка е австриецът Мануеш Шютенгрубер.

link1″>

Антон Узунов

Домакините стартираха агресивно двубоя и още в началните секунди на двубоя Греъм Кери бе изведен зад гърба на защитата, но халфът на „червените“ бе в положение на засада. Малко след това желанието на ирландеца за изява можеше да му коства много, след като извърши грубо нарушение.

В 4-ата минута Греъм Кери опита да изненада Дмитро Мацапура, стреляйки от фаул в близкия ъгъл, но топката излезе в аут.

Две минути по-късно Жорди Кайседо изведе отлично Яник Вилдсхуд зад гърба на защитата. Нидерландецът напредна и стреля в близкия ъгъл, след което последва решителна намеса на вратаря на гостите. Веднага след това Георги Йомов стреля от дистанция, но над вратата.

Домакините продължиха да диктуват темпото на игра, контролирайки топката. „Червените“ разиграваха със самочувствие, но липсваха головите положения пред Дмитро Мацапура.

Малко по-късно вратарят на гостите отново се отличи с великолепна намеса след изстрел на Жорди Кайседо.

В 18-ата минута Георги Йомов бе изведен в наказателното поле на отлична позиция, но преди крилото да нанесе решителния изстрел бе спрян с отличен шпагат от Максим Имерков.

Две минути по-късно Жорди Кайседо опита от дистанция да преодолее стража на Зоря, но не успя да намери очертанията на вратата.

И двата отбора нямат победа в първите два кръга от груповата фаза на турнира. „Червените“ завършиха 0:0 с Бодьо/Глимт и загубиха с 1:5 от Рома. Срещу същите съперници гостите записаха две загуби – 1:3 от норвежците и 0:3 от римските „вълци“. ЦСКА има и допълнителна мотивация – преди две години в квалификациите на Лига Европа именно Зоря сложи край на мечтите на отбора за влизане в групите на турнира.

ЦСКА – ЗОРЯ ЛУГАНСК 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Томас Лам, Брадли Мазику, Карло Мухар, Жеферсон, Георги Йомов, Яник Вилдсхуд, Греъм Кери, Жорди Кайседо

Треньор: Стойчо Младенов

ЗОРЯ ЛУГАНСК: Дмитро Мацапура, Денис Фавосов, Максим Имерков, Игор Снурницин, Дмитро Хомченовски, Серхи Булеца, Ловро Чвек, Алахар Сайадманешиадех, Артьом Громов, Шахаб Захеди, Олександър Гладки

Треньор: Виктор Скрипник

Гл. съдия: Мануеш Шютенбергер

Стадион: „Васил Левски“, София