НА ЖИВО: ЦСКА 2:0 Черно море – БГ Футбол – Купа на България

Отборите на ЦСКА и Черно море се изправят един срещу друг в едно от дербитата от 1/8-финалите за Купата на България и играят при резултат 1:0. Бисмарк Чарлс наказа грешка на Черно море в десетата минута. Георги Йомов удвои резултата за домакините от дузпа в 39-ата минута.

След пет минути игра нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо напредна и нахлу в наказателното поле на варненци, ала Дюлгеров улови. В десетата другият нападател в ЦСКА Бисмарк Чарлс вкара гол в дебюта си като титуляр за домакините. Иван Дюлгеров комбинира по земя с Владко Друбаров, а бранителят на “моряците” върна към стража. Бисмарк Чарлс пресира Дюлгеров, който сбърка, а Чарлс открадна и на празна врата откри за “червените” – 1:0.

В 19-ата Георги Йомов бе изведен добре вдясно към аутлинията и българинът центрира към Кайседо. Той не успя да засече топката с глава, която отиде в Тиаго, но ударът на португалеца бе блокиран от Дробаров. Миг по-късно Вион отново видя вдясно Йомов, но този път неговото центрирано бе избито в ъглов удар от бранител на варненци. В 25-ата минута Георги Йомов открадна топката от Виктор Попов и проби вляво в наказателното поле на гостите. Последва диагонален шут с десния крак на Йомов, но топката премина край левия страничен стълб на Дюлгеров.

В 32-ата минута ЖОрди Кайседо засече много дорбе центриране с глава от корнер, но Джером Синклер блокира пътя на топката и така лиши съотборникът си да реализира втори гол в срещата. Пет по-късно Брадли Мазику получи топката вляво и финтира навътре бранител на Черно море. Последва удар с десния крак на левия бек на ЦСКА, но Дюлгеров отклони с ръка встрани. До топката стигна Кайседо, който шутира от малък ъгъл, ала не намери очертанията на вратата – аут.

Миг по-късно Джером Синклер действа индивидуално вдясно и някак топката се озова в Бисмарк Чарлс в наказателното поле. Даниел Димов застана на гърба на Чарлс, който се строполи на земята и реферът Чинков отсъди дузпа. Капитанът на “моряците”, както и съотборниците му имаха претенции за това отсъждане, но в крайна сметка зад топката застана Георги Йомов, а Иван Дюлгеров нацели ъгъла и докосна топката, но тя все пак влетя във вратата му за 2:0.

LIVE / ЦСКА 2:0 ЧЕРНО МОРЕ

1:0 Бисмарк Чарлс (10)

2:0 Георги Йомов (39-дузпа)

Рефер: Волен Чинков (София)

Стадион: “Българска армия” (София)

Стартови състави:

ЦСКА: 30 Густаво Бусато – 2 Юрген Матей, 4 Мено Кох, 10 Георги Йомов, 11 Петър Димитров Занев /к/, 15 Тибо Вион, 17 Бисмарк Чарлс, 18 Брадли Мазику, 20 Тиаго Родригес, 24 Джером Синклер, 30 Жорди Кайседо

Черно море: 25 Иван Василев Дюлгеров – 27 Даниел Димов /к/, 6 Виктор Попов, 28 Влатко Дробаров, 2 Цветомир Панов, 77 Стефан Велев, 23 Пабло Гарсия, 10 Илиан Илиев, 72 Родриго Енрике, 29 Файсел Касми, 20 Жозе Гомеш