НА ЖИВО: Челси – Евертън 1:0, Маунт най-накрая намери вратата на Пикфорд – Футбол свят – Англия

Съставите на Челси и Евертън играят при резултат 1:0 на „Стамфорд Бридж“ след попадението на Мейсън Маунт в пореден мач от 17-ия кръг на английската Висша лига. Срещата започва в 21:45 часа и ще може да я наблюдавате пряко по DIEMA SPORT 2. Тук на страницата Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от мача между „сините“ и „карамелите“.

link1″>

Gulliver/GettyImages

Още в шестата минута един от играчите в най-добра форма за Челси – Рийс Джеймс бе изведен сам срещу Джордан Пикфорд, но ударът на десния халфбек от непосредствена близост не намери вратата на английския национал. Две минути по-късно отново Джеймс бе замесен в интересна ситуация, той проби добре и подаде към совя съотборник Мейсън Маунт, чийто удар мина покрай десния страничен стълб.

Натискът на Челси продължи и в следващите минути – Зиеш пропусна топката зад гърба си и излъга по страхотен начин Кени, след което проби дълбоко в половината на „карамелите“. Пасът на мароканеца намери Пулишич, но атрактивното отиграване с пета на американеца попадна в ръцете на Пикфорд.

След силните първи 10-15 минути, Челси създаде следващата си ситуация чак след изминаването на половин час игра. Хаким Зиеш стреля от дъгата, но неговият изстрел също не бе точен. 120 секунди по-късно Маунт се освободи елегантно от бранител на гостите и се озова един на един срещу Пикфорд. Английският страж обаче не трепна и с крак отрази удара на совя сънародник.

За разлика от първото полувреме, първите 15-20 минути на второто не предложиха абсолютно нищо интересно. В 66-ата минута Абдулайе Дукуре нахлу остро в наказаталеното поле на Челси, но бе спрян навреме от отбраната на „сините“.

Челси – Евертън 1:0

1:0 Мейсън Маунт 70`

Челси(3-4-2-1): Едуар Менди – Сесар Аспиликуета, Тиаго Силва, Антонио Рюдигер – Рийс Джеймс, Рубен Лофтъс-Чийк(жк)(65` – Рос Баркли), Жоржиньо(жк), Маркос Алонсо(65`- Саул Нигес) – Хаким Зиеш, Мейсън Маунт – Кристиян Пулишич

Мениджър: Томас Тухел

Евертън(5-4-1): Джордан Пикфорд – Джонджо Кени, Мейсън Холгейт(жк), Майкъл Кийн, Джаръд Брентуайд, Бен Годфрий – Алекс Иуоби, Абдулайе Дукуре, Андре Гомеш, Антъни Гордън – Елис Симс(61` – Люис Добин)

Мениджър: Рафаел Бенитес

Съдия: Майкъл Оливър

Стадион: „Стамфорд Бридж“, Лондон