НА ЖИВО: Челси 0:1 Арсенал, детинска грешка в защитата на домакините – Футбол свят – Англия

Челси и Арсенал играят при 0:1 в изтеглен мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Емил Смит Роу откри в 16-ата минута.

Ако възпитаниците на Томас Тухел победят, ще изравнят рекорда за най-много точки в лондонски дербита в рамките на един сезон – 25.

В съперничеството между двата гранда в Премиър лийг “артилеристите” имат превес от 21 победи срещу 19 за “сините”, а равенствата са 17.

При успех за “топчиите” те ще постигнат първи дубъл над съперника си от сезон 2003/2004, когато спечелиха титлата в Англия.

Gulliver/Getty Images

В шестата минута Мейсън Маунт бе намерен непокрит на границата на наказателното поле вляво по нападението и светкавично потърси близкия ъгъл, но Лено улови.

5 минути по-късно Кай Хавертц открадна топката в центъра на терена от Мари, напредна фронтално, излизайки сам срещу Лено, но изстрелът му мина над вратата.

В 16-ата минута Жоржиньо върна изненадващо към Арисабалага, който обаче бе излязъл извън очертанията на вратата, спря кълбото със сетни усилия на голлинията, но впоследствие то попадна у Обамеянг, който продължи към Смит-Роу и англичанинът вкара на празна врата за 0:1.

В 28-ата минута Хавертц изведе Маунт на удобна стрелкова позиция в пеналтерията, но Лено блесна с чудесно спасяване.

3 минути след това Пулишич засече с глава на втора греда след корнер, но над напречната греда.

Челси: 1. Кепа Арисабалага, 28. Сезар Аспиликуета, 6 Тиаго Силва, 15. Курт Зума, 24. Рийс Джеймс, 23. Били Гилмор, 5. Жоржиньо, 21. Бен Чилуел, 19. Мейсън Маунт, 29. Кай Хавертц, 10. Кристиан Пулишич

Резерви: 16. Едуар Менди, 3. Маркос Алонсо, 33. Емерсон Палмиери, 20. Калъм Хъдсън-Одой, 57. Валентино Ливраменто, 55. Фаустино Енджурин, 22. Хаким Зиеш, 11. Тимо Вернер, 18. Оливие Жиру

Мениджър: Томас Тухел

Арсенал: 1. Бернд Лено, 16. Роб Холдинг, 6. Габриел Магаляеш, 22. Пабло Мари, 7. Букайо Сака, 25. Мохамед Елнени, 18. Томас Партей, 3. Кийрън Тиърни, 32. Емил Смит Роу, 11. Мартин Йодегор, 14. Пиер-Емерик Обамеянг

Резерви: 33. Мат Раян, 2. Ектор Бейерин, 21. Калъм Чембърс, 17. Седрик Соарес, 8. Дани Себайос, 12. Уилиан, 19. Никола Пепе, 35. Габриел Мартинели, 9. Александре Лаказет

Мениджър: Микел Артета

Стадион: “Стамфорд Бридж”

Главен съдия: Андре Маринър