НА ЖИВО: Челси 1:0 Лестър Сити, „сините“ с 10 души и две греди, Стърлинг откри – Футбол свят – Англия

Отборите на Челси и Лестър Сити играят при резултат 1:0 в сблъсък от четвъртия кръг на английската Висша лига. Рахийм Стърлинг откри в 47-ата минута. В 28-ата минута Конър Галахър беше изгонен за два жълти картона. Срещата на „Стамфорд Бридж“ може да я наблюдавате в пряко предаване по NOVA SPORT

link1″>

Gulliver/GettyImages

Лондончани стартираха новия сезон колебливо, като имат четири точки в актива си след три двубоя и заемат 12-ата позиция. В последния кръг те допуснаха тежко поражение с 0:3 в гостуването си на Лийдс Юнайтед.

„Лисиците“ също не правят никак добър старт на новата кампания. Възпитаниците на Брендън Роджърс са предпоследни с едва една точка и търсят първи успех. Днес в срещата няма да играе централният защитник на Лестър Уесли Фофана, който е пред трансфер именно в тима на Челси.

КЛАСИРАРНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Домакините наложиха натиск още в началните минути на срещата и можеха да открия резултата още след шест минути игра. Тогава Бубакари Сумаре загуби топката на центъра от Жоржиньо, а след това Конър Галахър веднага изведе отляво на скорост Рахийм Стърлинг. Бившият играч на Манчестър Сити напредна към наказателното поле и влезе в него, след което центрира по тревата към далечната греда, а там Рубен Лофтъс-Чийк засече, но Дани Уорд скъси бързо дистанцията и с крак блокира в корнер.

В 12-ата минута Челси получи право да изпълни дузпа. До ситуацията се стигна, след като Лофтъс-Чийк изведе отдясно Кай Хавертц, а германецът му я върна в наказателното поле, където беше повален от Юри Тилеманс, а съдията посочи бялата точка. Ситуацията обаче беше прегледана със системата ВАР за потенциална засада в хода на атаката, а такава имаше, след като Хавертц беше зад защитата на гостите. По този начин дузпата беше отменена.

Въпреки по-добрата игра на домакините, Лестър получи изненадващ превес в 28-ата минута, когато Конър Галахър беше изгонен. Марк Кукурея изпълни корнер към първа греда, но топката беше изчистена. Тя стигна отново до Кукурея, който даде спорен пас назад и той бе пресечен от Харви Барнс, а той пък бе посечен от Галахър. Младокът получи жълт картон, който обаче му беше втори и съответно напусна терена принудително.

Челси - Лестър Сити / Висша лига, 4-и кръг, 27.08.2022 г.

източник: Gulliver/GettyImages

В 34-ата минута топката попадна във вратата на Едуард Менди, след като Харви Барнс засече центриране от ъглов удар, но попадението беше отменено заради нарушение в атака. На повторенията се видя, че нападателят на „лисиците“ използва ръката си, за да попречи на Менди да боксира топката.

Две минути преди края на първата част Челси удари греда. Рахийм Стърлинг центрира отляво в наказателното поле, където Джеймс Джъстин опита да изчисти с глава, но топката попадна на десния крак на Рийс Джемйс, който нанесе топовен удар, но кълбото се отби от лявата греда на Уорд.

В последните секунди на добавеното време на първата част Лестър пропусна чудесна възможност за попадение. Дрюсбъри-Хол центрира отляво в наказателното поле, където топката не беше изчистена по най-добрия начин и тя попадна в Тилеманс, който комбинира с връхлитащия вдясно в пеналтерията Тимоти Кастан. Белгиецът шутира, но Менди скъси бързо дистанцията и го блокира.

На почивката на терена за домакините се появи Сесар Аспиликуета, който замени Мейсън Маунт.

Две минути след старта на втората час обаче лондончани откриха резултата. Кукурея комбинира със Стърлинг пред наказателното поле, а английският национал задържа добре и си нагласи топката на десния крак, след което отправи страхотен прехвърлящ удар и не остави шансове на Уорд за 1:0 в далечния ъгъл.

LIVE | ЧЕЛСИ – ЛЕСТЪР СИТИ  1:0

1:0 Рахийм Стърлинг 47′

Червен картон: Конър Галахър (Челси) 28′