НА ЖИВО: Черно море 0:0 ЦСКА, скука на „Тича“ – БГ Футбол – efbet Лига

Отборите на Черно море и ЦСКА играят при резултат 0:0 в последен мач от плейофите на първата шестица в родната efbet Лига. Срещата на стадион „Тича” може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA

Мачът е без значение и за двата отбора. „Червените” са твърдо втори в крайното класиране, докато „моряците” – пети.

Двубоят ще е за честта и на двата тима, които не се намират в най-добрата си форма в последно време. Това най-вече се отнася за ЦСКА, който изпраща кошмарен сезон. На „Армията” загубиха финала за SESAME Купа на България от Левски с 0:1, а освен това са на цели 19 точки от шампиона Лудогорец. В домакинството на Ботев Пловдив феновете хвърляха банани и бутилки по футболистите, в резултат на което някои отказаха да играят срещу „канарчетата”. Под ръководството на Алън Пардю „червените” вкараха гол в едва един мач – при успеха с 3:1 над Славия.

Английският наставник няма да разчита на Жорди Кайседо в този мач. Аут са още Брадли Мазику, Карло Мухар и Амос Юга.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Преди началото на мача феновете на „червените“ бяха опънали транспарант със следното послание: „Бездушници! Срам ни е от вас!“.

Първата опасност в мача дойде в 14-ата минута и бе на сметкатана домакините. Тогава Евгений Сердюк центрира отляво в наказателното поле, където Николай Златев изпревари Асен Дончев и стреля с глава от 6-7 метра, но над вратата.

В 27-ата минута се стигна до доста спорна ситуация в наказателното поле на ЦСКА. Томас Лам фаулира Закария Беншаа в наказателното поле и главният съдия Ивайло Стоянов първоначално посочи бялата точка. Впосдествие обаче той промени решението си, след като сам изгледа ситуацията със системата ВАР и след няколко минути на преглеждане отсъди, че няма 11-метров наказателен удар. Отсъден бе само корнер, а Беншаа получи жълт картон за симулация.

В 33-ата минута „червените“ имаха шанс да открият резултата. Калоян Кръстев се извиси най-високо на първа греда след центриране от корнер на Греъм Кери в наказателното поле, но нападателят стреля покрай вратата с глава.

На почивката беше извършена смяна в състава на столичани, като Яник-Сони Вилсдхут замени Томас Лам.

Четири минути след началото на второто полувреме  „моряците“ организираха опасна атака, която завърши с центриране към непокрития Сердюк, но много малко не достигнаха на украинеца да засече в празната врата.

В 53-ата минута Мазир Зула стреля от дистанция, но право в ръцете на Димитър Евтимов.

LIVE | ЧЕРНО МОРЕ – ЦСКА  0:0