Нидерландия и Испания на 1/2-финалите на Европейското до 21 години – Футбол свят – Други

Нидерландия и Испания се класираха за полуфиналите на Европейското първенство по футбол за младежи до 21 години. Нидерландия победи Франция с 2:1 в Будапеща. Два гола за успеха реализира Майрън Боаду, който донесе победата на тима с попадение в последните секунди. За Франция се разписа Дайо Упамекано в 23-ата минута.

Боаду изравни в 51-ата минута, а в 93-ата се превърна в герой за тима, вкарвайки победния гол.

На полуфиналите Нидерландия ще играе с Германия, след като Бундестимът победи Дания след дузпи.

В Марибор с два гола на Хави Пуадо Испания победи Хърватия с 2:1 след продължение, след като редовното време завърши 1:1.

Пуадо откри резултата в 66-ата минута, а хърватите изравниха в четвъртата на добавеното време, когато Лука Иванушец беше точен от дузпа и изравни. Пуадо донесе успеха на Испания в 110-а минута на продължението.

Така испанците очакват на полуфиналите Португалия, след като отборът победи Италия с 5:3 след продължения.