Филиз Хюсменова напуска Народното събрание

Филиз Хюсменова напуска Народното събрание

Главните новини
Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Снимка: БТА

Филиз Хюсменова напуска Народното събрание

Уведомявам ви, че поемам отговорността и подавам оставка като член на българския парламент, с искрено желание политиката в България да служи на хората, заявява депутатът от ДПС

Филиз Хюсменова е подала оставка като народен представител в 50-ото Народно събрание, съобщава БТА, позовавайки се на информация от пресцентъра на парламента.

В деловодството на НС е постъпило искането с нейната оставка.

Филиз Хюсменова е депутат от парламентарната група на ДПС. На последните парламентарни избори тя беше водач на листата във Варна, откъдето е и избрана за народен представител. В миналия парламент Хюсменова бе заместник-председател на Народното събрание.

Уведомявам ви, че поемам отговорността и подавам оставка като член на българския парламент, с искрено желание политиката в България да служи на хората, пише Филиз Хюсменова във Facebook страницата на ДПС – Варна.

“Вие сте важните и силните, и с вашето постоянство и подкрепа, уверена съм, те ще се случат! Не използвам думите поради учтивост, нито от политическо многословие, а защото всяко начало има своя край и е много добре, когато краят може да бъде съзнателно избран”, заявява още депутатката.

Филиз Хюсменова е родена на 10 юни 1966 г. в Силистра. От 1994 г. до 1999 г. е общински съветник в Силистра. От 1999 г. до 2001 г. е заместник-кмет по хуманитарните дейности в община Силистра, а след това – до избирането ѝ за министър на 17 юли 2003 г., е заместник областен управител в областна администрация Силистра.

От 17 юли 2003 г. до 16 август 2005 г. е министър без портфейл в правителството на Симеон Сакскобургготски.

Председател е на Националния съвет по етническите и демографските въпроси към Министерския съвет (4 август 2003 – 16 август 2005).

От 2006 г. Филиз Хюсменова е член на Централното оперативно бюро на Движение за права и свободи. От 11 януари 2010 г. до 4 януари 2021 г. е заместник-председател на партия Движение за права и свободи.

Била е депутат в 40-ото и 49-ото Народно събрание от ДПС. От 26 август 2005 г. до 31 декември 2006 г. е наблюдател в Европейския парламент (ЕП). От 1 януари 2007 г. до 1 юли 2019 г. е член от България в ЕП.

От 1 юли 2014 г. до 2 юли 2019 г. е заместник-председател на групата Алианс на либералите и демократите за Европа в парламента.


Коментари

Коментара

There is no ads to display, Please add some

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Вашият коментар